Dolar/TL Beyaz Saray'dan gelen açıklamanın ardından tekrar yükselişe geçti

Dolar/TL Beyaz Saray'dan gelen açıklamanın ardından tekrar yükselişe geçti

Investing.com  | 16.04.2018 18:09

Dolar/TL Beyaz Saray'dan gelen açıklamanın ardından tekrar yükselişe geçti

Investing.com - ABD Başkanı Trump, geçen hafta Rusya’yı Suriye’nin kullandığı kimyasal silaha kayıtsız kalmakla eleştirmiş hem yaptırımlar uygulanacağını hem de füze denemeleri olacağını açıklamıştı.

Hafta sonu ABD, İngiltere ve Fransa destekli füzeler gönderdi Suriye’ye ve bugün de Trump, Çin ile Rusya’yı ABD faiz artırımlarını sürdürürken Rusya ve Çin devalüasyon oyunu oynuyorlar, bu kabul edilemez. açıklaması ile eleştirdi.

Son saatte Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders’tan açıklama geldi, Sarah Sanders "Rusya'ya ek yaptırımlar getirmeyi düşünüyoruz ve yaptırımlar çok yakında açıklanacak" açıklamasında bulundu.

Gün içinde %1 üzerinde değer kazanan ruble kazançlarını bir miktar azaltırken TL tarafında da düşüş yaşandı.

USD/TRY kuru 4,1170 seviyesine yükselmesinin ardından 4,10 üzerinde fiyatlandı ve son saatte kur tekrar yükselişe geçerek 4,1170 seviyesini test etti.

EUR/TRY kuru, euronun bugün küresel piyasalarda değer kazanması ile %0,80 kazançla 5,0940 seviyesine yükselirken GBP/TRY kuru da %1 üzerinde kazançla 5,9025 seviyesine yükseldi.

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
ŞulEmrah Çadirci
ŞulEmrah Çadirci

çorlanasın tramp  ... (Devamını Oku)

16.04.2018 20:16 GMT· Cevap
Tekin Arı
Tekin Arı

Çenen kopsun tramp  ... (Devamını Oku)

16.04.2018 15:26 GMT· 1 · Cevap
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Fusion Media bu sitede yer alan herhangi bir bilgi, tablo ve al/sat işareti bilgisinden kaynaklanan kayıp ya da zararlarınızdan sorumlu değildir. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Kripto paralar ile yatırım yapmak da belirli riskleri beraberinde getirir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kripto para yatırımları, tüm yatırımcılar için uygun değildir. Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Bu yüzden Fusion Media buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak websitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.
İşbu sözleşmenin aslı İngilizcedir ve İngilizce ve Türkçe versiyonu arasında tutarsızlık olduğunda İngilizce versiyonu dikkate alınacaktır.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Polski Português (Portugal) Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+