Dolar/TL Beyaz Saray'dan gelen açıklamanın ardından tekrar yükselişe geçti

Dolar/TL Beyaz Saray'dan gelen açıklamanın ardından tekrar yükselişe geçti

Investing.com  | 16.04.2018 18:09

Dolar/TL Beyaz Saray'dan gelen açıklamanın ardından tekrar yükselişe geçti

Investing.com - ABD Başkanı Trump, geçen hafta Rusya’yı Suriye’nin kullandığı kimyasal silaha kayıtsız kalmakla eleştirmiş hem yaptırımlar uygulanacağını hem de füze denemeleri olacağını açıklamıştı.

Hafta sonu ABD, İngiltere ve Fransa destekli füzeler gönderdi Suriye’ye ve bugün de Trump, Çin ile Rusya’yı ABD faiz artırımlarını sürdürürken Rusya ve Çin devalüasyon oyunu oynuyorlar, bu kabul edilemez. açıklaması ile eleştirdi.

Son saatte Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders’tan açıklama geldi, Sarah Sanders "Rusya'ya ek yaptırımlar getirmeyi düşünüyoruz ve yaptırımlar çok yakında açıklanacak" açıklamasında bulundu.

Gün içinde %1 üzerinde değer kazanan ruble kazançlarını bir miktar azaltırken TL tarafında da düşüş yaşandı.

USD/TRY kuru 4,1170 seviyesine yükselmesinin ardından 4,10 üzerinde fiyatlandı ve son saatte kur tekrar yükselişe geçerek 4,1170 seviyesini test etti.

EUR/TRY kuru, euronun bugün küresel piyasalarda değer kazanması ile %0,80 kazançla 5,0940 seviyesine yükselirken GBP/TRY kuru da %1 üzerinde kazançla 5,9025 seviyesine yükseldi.

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
ŞulEmrah Çadirci
ŞulEmrah Çadirci

çorlanasın tramp  ... (Devamını Oku)

16.04.2018 20:16 GMT· Cevap
Tekin Arı
Tekin Arı

Çenen kopsun tramp  ... (Devamını Oku)

16.04.2018 15:26 GMT· 1 · Cevap
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+