Günün kazananı Amerikan Doları oldu

Günün kazananı Amerikan Doları oldu

Investing.com  | 13.09.2017 19:14

Günün kazananı Amerikan Doları oldu

Investing.com - Dolar, beklentilere yakın gelen ÜFE rakamları ve enflasyon öncesi yükselişe geçerken euro ve Ons Altın’daki son duruma baktığımızda kayıplar yaşandığını görüyoruz.

Gün başında Almanya’dan gelen TÜFE rakamları beklenti dahilindeydi, ancak bölgenin sanayi üretimi Temmuz’da geriledi.

Dolar yükselişe geçerken euroda da kayıplar olması ile EUR/USD paritesi 1,19 altına geriledi. Gelişen ülke varlıklarında da kayıplar görülüyor ve lira bugün hem dolar hem de euro karşısında düşüş yaşıyor.

Gün başında 4,13 üzerine yükselen EUR/TRY kuru, geri çekilmelerde 4,10 tabanını koruyor.

Ons Altın tarafında da kayıplar var ve gün başında 1,335$ seviyesine yükselen kıymetli metal, doların toparlanması ile 1,320$ seviyesine geriledi, kıymetli metalin bugünkü kaybı %0,75 oranında.

Yarın enflasyon başta olmak üzere ekonomik verilerle paritelerdeki volatilitenin de artması bekleniyor.

USD/TRYparitesi TCMB’nin PPK toplantısının da olması ile yüksek volatilite gösterebilir.

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Fusion Media bu sitede yer alan herhangi bir bilgi, tablo ve al/sat işareti bilgisinden kaynaklanan kayıp ya da zararlarınızdan sorumlu değildir. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Kripto paralar ile yatırım yapmak da belirli riskleri beraberinde getirir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kripto para yatırımları, tüm yatırımcılar için uygun değildir. Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Bu yüzden Fusion Media buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak websitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.
İşbu sözleşmenin aslı İngilizcedir ve İngilizce ve Türkçe versiyonu arasında tutarsızlık olduğunda İngilizce versiyonu dikkate alınacaktır.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+