Dolar/TL 4 günlük yükselişinin ardından 5,75'e geriledi

Dolar/TL 4 günlük yükselişinin ardından 5,75'e geriledi

Investing.com  | 11.09.2019 16:51

Dolar/TL 4 günlük yükselişinin ardından 5,75'e geriledi

Investing.com - Haftaya 5,7150 seviyesinde başlayan USD/TRY kuru, bugün 5,7930 seviyesine yükselmesinin ardından son saatlerde kazançlarını geri verdi ve 5,75'e geriledi.

Hafta başında ABD Hazine Bakanının S400 konusunda yaptırımları incelediklerini ancak henüz bir karar almadıklarını açıklaması kurun yükselişini hızlandırdı ve TL, hafta başında gelişen ülke paralarından negatif ayrıştı. Dün gelişen ülke paralarının çoğu dolar karşısında düşüş yaşarken lira da kısmi kayıp verdi. Bu sabah en yüksek 5,7930 seviyesini gören kur, günün devamında yönünü aşağı çevirdi ve 4 günlük yükselişin ardından günlük bazda negatif bölgeye geçti.

Yarın gerçekleşecek PPK toplantısı öncesinde kurdaki yukarı yönlü hareket bugün ivmesini düşürdü ve ABD Dolar Endeksi deki yükseliş, gelişen ülke paralarındaki düşüşe karşın TL fiyatlaması pozitif yönde.

ABD'den gelen ÜFE rakamlarının beklentileri aşması ile ABD Dolar Endeksi 98,70 seviyesine yükselirken zar, ruble ve peso gibi gelişen ülke paraları da dolar karşısında geriliyor.

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Sadik Demir
Sadik Demir

TL.kasanaca.yasasin..birgundunya.bizim.caliskan.ve.uretken.bir.ulke.oldumuzu.bilsin.nasil.amarikanin.dolari.vadsa.bizimde.turkliramizvar.  ... (Devamını Oku)

11.09.2019 15:01 GMT· Cevap
Roket Fişek
Roket Fişek

utanmasan şelaleeeeeeeeeeeeee diye haber yapacaksın  ... (Devamını Oku)

11.09.2019 14:39 GMT· Cevap
murat tomur
murat tomur

sabah akşam bu nasıl algı psikolojisi yaratma yazıları. 79 gider dolar yükselişte 75 gelir dolar düşüşte.. Bu nedir yaa sanki her sorun sıkıntı bitti.. işssizlik üretememek ellerinizden öper birde onlarla ilgili yazılar yazın..   ... (Devamını Oku)

11.09.2019 14:03 GMT· Cevap
Koray Aydogan
Koray Aydogan

Yaşasın ülke zenginleşti.Yazık ayakkabı kutularında doları olanlar kaybetti.  ... (Devamını Oku)

11.09.2019 13:56 GMT· Cevap
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+