Türk pilotların F-35 eğitimi durduruldu

Türk pilotların F-35 eğitimi durduruldu

Investing.com  | 11.06.2019 13:27

Türk pilotların F-35 eğitimi durduruldu

Investing.com - Geçen ay, ABD’nin S-400 konusundaki açıklamaları TL tarafında değer kaybına neden olmuştu. ABD’nin Türkiye’ye olası bir yaptırımını fiyatlayan piyasalarda TL, en çok değer kaybeden gelişen ülke parası oldu.

ABD’den gelen açıklamalara karşın Türkiye kesin bir dille S-400 alımının bittiğini belirtti. Son olarak ise Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, twitter adresinden "S-400 konusunda imzalar atıldı, bu böyle bilinsin. F-35 anlaşmasından ABD cayarsa, kendi dünyamızı kurarız." açıklamasını yaptı.

Bugün ise ABD cephesinde F-35 eğitimi alan Türk pilotların eğitiminin durdurulduğu haberleri geldi, ancak haberde iki ayrı bölgede eğitim gören Türk pilotlarının Arizona'daki Luke Havva Üssü’ndeki eğitiminin güvenlik nedeniyle durdurulduğu, Florida'daki Eglin Hava Üssü’ndeki eğitimlerin ise devam ettiği belirtildi.

Bu haberlerin TL varlıklarda belirgin bir etkisi olmadı ve son haftada CDS’lerden faize, kurdan hisselere kadar yaşanan yükseliş bu hafta da devam ediyor.

Geçen aya oranla bu ayın ilk 10 gününde pozitif fiyatlanan TL varlıklarda Erdoğan ve Trump görüşmesinin etkili olması bekleniyor. S-400 konusunda ABD’nin yaklaşımının yaptırım düzeyinde olması durumunda artan risk algısı ile TL varlıklarda düşüş görülebileceği ön görülüyor.

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
EMRAH ARICI
EMRAH ARICI

Seref... Abd.  ... (Devamını Oku)

12.06.2019 10:17 GMT· Cevap
Future Öztürk
Future Öztürk

MALI ALAN BENİM GEREKLİ POLİTİKAYIDA YAPACAK YİNE BENİM.BAK RÜTBELİ KOMUTANLARIMIZDAN BİRİSİ NE DEDİ BİZİM F-35 ÇOK İHTİYACIMIZ YOK MADEM VERMEK İSTEMİYORLAR YA F-15 YADA F-16 YERİNE VERSİNLER.ZATEN F-16 ŞUAN BİZDE MEVCUT.ONA BAHANE BULAMAZLAR DEDİ.AL SANA POLİTİKA.KAFANIZI TAKMAYIN BİZİM DEVLET HER TÜRLÜ ÇÖZER SORUNU.DEVLETLER ARASI BAGLAR HİÇBİR ZAMAN TAMAMIYLA KOPMAZ HELE BU ÜLKE TOPRAKLARI STRATEJİK ÖNEMİ ÇOK BÜYÜK OLAN ÜLKE TÜRKİYEYSE  ... (Devamını Oku)

11.06.2019 13:40 GMT· Cevap
Future Öztürk
Future Öztürk

ABD EKONOMİK VERİLERİ BUĞÜN DE ÇOK KÖTÜ GELDİ.DXY DE 95 İN ALTI BEKLENTİM DEVAM EDİYOR  ... (Devamını Oku)

11.06.2019 13:32 GMT· Cevap
Sn Alkin
Sn Alkin

Bu haber dun dusmustu farkli kaynaklara. Simdi bu haberin verilmesinin amaci nedir?  ... (Devamını Oku)

11.06.2019 11:51 GMT· Cevap
yazar yazar
yazar yazar

laa 1 aydır bu haber var. maytap mi geçiyorsun.  ... (Devamını Oku)

11.06.2019 11:51 GMT· Cevap
TC Ibrahim Türker
TC Ibrahim Türker

Trol başlık atıp, içerikte şaka yaptık demenin adı habercilik olmuş  ... (Devamını Oku)

11.06.2019 11:46 GMT· Cevap
İlyas Gülenç
İlyas Gülenç

Yaptığınız habere  ... (Devamını Oku)

11.06.2019 11:42 GMT· Cevap
Serdar Berrak
Serdar Berrak

Çok yamyam var fırsat düşkünü olsun da nemalanak diyen..  ... (Devamını Oku)

11.06.2019 11:41 GMT· Cevap
Çakı Shop
Çakı Shop

Açıklamaya bak haberin içeriğine bak..  ... (Devamını Oku)

11.06.2019 11:17 GMT· Cevap
Future Öztürk
Future Öztürk

BİR CACIK OLMAZ.PİYASAYI TEDİRGİN ETMEK İÇİN YAPILAN İŞLER.BUNLARDAN HİÇ BİRŞEY ÇIKMAZ.  ... (Devamını Oku)

11.06.2019 11:17 GMT· Cevap
mesut karsu
mesut karsu

merko ya sermaye arttırımı gelecekmiş kap haberinde var. Bugünde ondan +10 yaptı. Herkez 2 gün tavan diyor ne olur sizce  ... (Devamını Oku)

11.06.2019 11:03 GMT· Cevap
winner
winner

Dünün haberini şimdi gelmiş gibi vermek neyin kafası?   ... (Devamını Oku)

11.06.2019 10:57 GMT· Cevap
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+