ABD Hazine Bakanı, Türkiye'ye yaptırımı incelediklerini açıkladı, kur yükseldi

ABD Hazine Bakanı, Türkiye'ye yaptırımı incelediklerini açıkladı, kur yükseldi

Investing.com  | 09.09.2019 16:06

ABD Hazine Bakanı, Türkiye'ye yaptırımı incelediklerini açıkladı, kur yükseldi

Investing.com - Türkiye’nin Rusya’dan S400 alımı yapması ile F35 programından çıkarıldığını açıklayan ABD, yaptırım konusunda bir hamlede bulunmamıştı. Haziran sonrasında ABD ve Türkiye arasında S400 konusunda uzlaşıya varılamasa da ABD’nin yaptırımlara gitmemesi ile ilerleyen süreçte anlaşma beklentileri artmıştı. Türk Lirası varlıklar da yaz ayında S400 konusunda risk yaratacak yeni bir gelişme olmamasıyla yükseliş yaşadı. Bugün ise ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, ABD’nin füze alımları için Türkiye’ye yaptırımları incelediğini açıkladı.

Haberin ardından USD/TRY kuru 5,7620 ve EUR/TRY 6,3570’e yükselerek gün içi en yüksek seviyeyi gördü. Günlük bazda TL, dolar karşısında en çok değer kaybeden gelişen ülke parası olarak negatif ayrışıyor.

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
gn tr
gn tr

yumurta gibi maasallah steve  ... (Devamını Oku)

10.09.2019 07:38 GMT· Cevap
ALİ ŞAHİN UYSAL
ALİ ŞAHİN UYSAL

Sözde TCBM nin, elindeki NET ???? REZERVLER Kİ YOK VE CUMHURİYET TARİHİNDE BIRAK KULLANMAK, KULLANILMASI BİLE GÜNDEME GELMEMİŞ İHTİYAT AKÇESİ BİTTİĞİNDE NE YAPACAKLAR ACABA????   ... (Devamını Oku)

09.09.2019 16:26 GMT· Cevap
Erkan Ertoren
Erkan Ertoren

çok merak ediyorum çindeki dolarlar amerikaya gitse ve altın almak isteseler o dolarların karşılığında altınları varmı  ... (Devamını Oku)

09.09.2019 15:00 GMT· Cevap
umuttolga han
umuttolga han

Şu haber bile kuri 6 üstüne atmasi gerek çok baski var çok   ... (Devamını Oku)

09.09.2019 13:21 GMT· Cevap
Cengiz Bayraktar
Cengiz Bayraktar

Sende bir gün kim vurduya gideceksin Amerika ...  ... (Devamını Oku)

09.09.2019 13:07 GMT· 1 · Cevap
Brightlight
Brightlight

şerbetliyiz biz artık o konuda , ister yaptırım ister kaptırım ne istiyorlarsa yapsınlar , dünyayı tehdit ederek yönetiyor adamlar ... yeter artık ...  ... (Devamını Oku)

09.09.2019 13:04 GMT· 2 · Cevap
Ayberk Gökce
Ayberk Gökce

bizim allahimiz var Cennetten dolar basıyoruz endiselenmeyin   ... (Devamını Oku)

09.09.2019 13:01 GMT· Cevap
Şerafettin Yaş
Şerafettin Yaş

Türkiye vatandaşlarından bu haberlere nasıl sevinenler çıkabiliyor anlamış değilim. Hayretler içindeyim.  ... (Devamını Oku)

09.09.2019 12:57 GMT· 8 · Cevap
Cengiz Bayraktar
Cengiz Bayraktar

Topunuz gelin AMG uşakları   ... (Devamını Oku)

09.09.2019 12:54 GMT· Cevap
uğur erkan
uğur erkan

Faiz düşürülme olasılığının fiyatlanması bnce   ... (Devamını Oku)

09.09.2019 12:51 GMT· 2 · Cevap
canım türkiyem
canım türkiyem

neden açıklamanın tamamı yok powell ayağını kaydırcaz diyor :)  ... (Devamını Oku)

09.09.2019 12:49 GMT· Cevap
ali demir
ali demir

demekki istediklerini alamadilar.  ... (Devamını Oku)

09.09.2019 12:47 GMT· Cevap
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+