ABD Huawei'yi de kapsayan risklere dair bilgileri Macaristan gibi ülkelerle paylaşacak-ABD Dışişleri Bakanı Pompeo

ABD Huawei'yi de kapsayan risklere dair bilgileri Macaristan gibi ülkelerle paylaşacak-ABD Dışişleri Bakanı Pompeo

Reuters  | 12.02.2019 10:20

ABD Huawei'yi de kapsayan risklere dair bilgileri Macaristan gibi ülkelerle paylaşacak-ABD Dışişleri Bakanı Pompeo

BUDAPEŞTE, 12 Şubat (Reuters) - ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ABD'nin Çinli telekom ekipmanı üreticisi Huawei'yi de kapsayan risklere dair bilgilerini Macaristan gibi ülkelerle paylaşacağını belirtti.

Washington, dünyanın en büyük telekomünikasyon üreticisi Huawei'in özellikle Macaristan ve Polonya'da genişlemesi konusunda endişeli.

Pompeo gazetecilere yaptığı açıklamada, "Eğer bu (Huawei) ekipman, önemli Amerikan sistemlerinin bulunduğu yerde varsa, bu ekipmanların bulunduğu ülkelerle ortak olmamızı zorlaştırıyor" dedi.

ABD ve Batı müttefikleri, Huawei cihazlarının casusluk için kullanılabileceğine inanıyor ve Orta Avrupa'ya yayılmasını AB piyasasında yer edinmenin bir yolu olarak görüyor.

(Haberi bildiren Lesley Wroughton; Haberi çeviren Canan Sevgili; Redaksiyon Ebru Tuncay)

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Yunuscan Mercan
Yunuscan Mercan

Kisi kendinden bilir isi   ... (Devamını Oku)

12.02.2019 08:29 GMT· Cevap
enginckc
enginckc

Demek kendisi İPhonelari casusluk için kullanıyordu ki Huawei için endişe etmiş. Şecaat arzederken sirkatin söylüyor.   ... (Devamını Oku)

12.02.2019 08:26 GMT· Cevap
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 简体中文 繁體中文 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+

Uygulamayı İndirin

Daha fazla piyasa öngörüsü, daha fazla alarm, daha fazla özelleştirilmiş varlık takip listesi. Hepsi uygulamamızda.

Investing.com Uygulamada daha iyi!

Daha çok içerik, daha hızlı fiyatlar ve grafiklerle birlikte, daha kolay bir deneyim sadece Uygulamada.