Asya piyasaları yükselişte; Nikkei 0,5% değer kazandı

Asya piyasaları yükselişte; Nikkei 0,5% değer kazandı

Investing.com  | 20.05.2014 09:47

Asya piyasaları yükselişte; Nikkei 0,5% değer kazandı

Investing.com - Asya'da hisse senedi piyasaları Salı günü Wall Street'in olumlu bir gece geçirmesinin ardından değer kazandı.

Asya ticareti sırasında Hong Kong Hang Seng 0,35%, Çin Shanghai Composite 0,14%, Avustralya S&P/ASX 200 0,21% ve Japon Nikkei 225 0,49% oranında değer kazandı.

Asya piyasaları, yüksek seyreden ABD piyasalarından oldukça etkileniyor.

Yen, Amerikan Doları karşısında baskı altına girdi. (USD/JPY) 101,09 ile 101,59 seviyeleri arasında seyrediyor.

Zayıflayan Yen, Japon şirketlerinin denizaşırı gelirlerini arttırıyor.

Yahoo Japan (TOKYO:4689) şirketin Softbank'tan (TOKYO:9984) eAcces bölümünü 4,4 milyar Dolar'a satın almayı planladığını belirtmesiyle 11,7% değer kazandı.

Yatırımcılar, Japonya Merkez Bankası'nın Çarşamba günü başlatacağı iki günlük politika toplantısına odaklanmış durumda.

Bu sırada Avustralya'da ASX/200 Endeksi, oturumun erken saatlerinde bir ayın en düşük seviyesine geriledi.

Avustralya Doları Amerikan Doları (AUD/USD) karşısında 93,65 seviyesinden 92,70 seviyesine geriledi.

Diğer yandan Çin ve Hong Kong piyasaları yükselişte. Ancak artış, Çin'deki büyüme kaygılarının etkisiyle sınırlı kaldı.

Lenovo (HK:0992) ve Tencent (HK:0700) 4% ve 2% oranında değer kazandı.

Tayland'da SET 100 endeksi, Tayland Genelkurmay Başkanı'nın kötüye giden güvenlik durumunu hedef alan bir sıkıyönetim ilan ettiklerini belirtmesinin ardından 1% değer kaybetti.

Avrupa'da hisse senedi piyasaları karışık bir açılış hedefliyor. Euro Stoxx 50 Vadeli İşlemleri 0,15% ve Fransız CAC 40 0,2% oranında değer kaybı öngörüyor. İngiliz FTSE 100 0,1% oranında değer artışı hedeflerken ve Alman DAX sabit bir açılış öngörüyor.

ABD'de hisse senedi piyasaları düşük bir açılış hedefliyor. Dow 0,1%, S&P 500 0,1% ve Nasdaq 100 0,1% oranında değer kaybı öngörüyor.

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 简体中文 繁體中文 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+

Uygulamayı İndirin

Daha fazla piyasa öngörüsü, daha fazla alarm, daha fazla özelleştirilmiş varlık takip listesi. Hepsi uygulamamızda.

Investing.com Uygulamada daha iyi!

Daha çok içerik, daha hızlı fiyatlar ve grafiklerle birlikte, daha kolay bir deneyim sadece Uygulamada.