Bank of America 2. Çeyrek Geliri Beklenti Altında Kaldıktan Sonra Geriledi

Bank of America 2. Çeyrek Geliri Beklenti Altında Kaldıktan Sonra Geriledi

Investing.com  | 17.07.2019 14:11

Bank of America 2. Çeyrek Geliri Beklenti Altında Kaldıktan Sonra Geriledi

Investing.com – Bank of America (NYSE:BAC) ikinci çeyrek raporunda tüketici ve işletme kredilerinde güçlü veriler gösterirken, yatırım bankasındaki gelirinde yaşanan düşüş ile bu kazançlar etkisizleşti, bu da ticari çekişmelerin artan etkisini ve finans piyasalarındaki yavaşlayan büyümeyi ortaya koydu.

Şirket 23,08 milyar dolar gelire karşılık hisse başına 0,74 dolar (EPS) kazanç raporladı. Investing.com tarafından derlenen analist anketleri ise 23,12 milyar dolar gelire 0,71 dolar EPS öngördü.

Raporun ardından banka hisseleri 29,17 dolardan %0,3 düşüşle 28,90 dolara geriledi.

Daha yüksek faiz oranları ve kredi ve mevduat dengelerindeki büyüme nedeniyle net faiz geliri %3 arttı ancak bu CFO Paul Donofrio’nun Nisan ayında uyardığı bir gerilemeyi onayladı. Net faiz geliri 2018 yılında %6 yükselmişti.

Başkan ve CEO Brian Moynihan, sonuçların banka tarihindeki en iyi çeyreklik ve ilk yarı kazanç verileri olduğunu ve görünümün “istikrarlı bir şekilde büyüyen bir ekonomiye” işaret etmekte olduğunu söyledi.

“Bank of America tüketicilerinin geçen yılın ikinci çeyreğine göre bu çeyrek %5 daha fazla harcama yapmasıyla, genel anlamda güçlü tüketici aktivitesi görüyoruz.”

Bu kazançlar, bu hafta raporlayan rakipleri ile benzer bir eğilimi takip ediyor.

JP Morgan (NYSE:JPM) ve Wells Fargo’nun (NYSE:WFC) çeyreklik kâr tahminleri Salı günü beklentileri aştı ancak artan zayıf net faiz geliri raporlayarak, mevduat maliyetlerine işaret etti. Pazartesi günü Citigroup (NYSE:C) net faiz marjında düşüş olduğunu raporladı. Kısa ve uzun vadeli faiz oranları arasındaki fark küçülerek, bankaların müşteri mevduatları kârlılığına yatırım yapma yetisini engelledikçe, marjlar sıkıştı. Majör bankaların hepsi hisse senedi, tahvil ve döviz ticaretinden doğan gelirlerde temel düşüşler raporladı.

Yaklaşan gelir raporlarından haberdar olmak için https://tr.investing.com/earnings-calendar/ adresini ziyaret edin.

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+