Brezilya piyasaları kapanışta düştü; Bovespa 1,03% değer kaybetti

Brezilya piyasaları kapanışta düştü; Bovespa 1,03% değer kaybetti

Investing.com  | 22.05.2020 23:35

Brezilya piyasaları kapanışta düştü; Bovespa 1,03% değer kaybetti

Investing.com – Brezilya hisse senedi piyasaları Cuma kapanışın ardından düştü Gayrimenkul, Tüketim ve Hammadde sektörlerindeki hisselerin düşüşüyle düştü.

São Paulo borsasının kapanışıyla Bovespa 1,03% düştü.

Bovespa altında işlem gören ve seansın en iyi performansını sergileyen Centrais Eletricas Brasileiras SA (SA:ELET3) 7,67% veya 1,81 puan yükselerek 25,41 seviyesinden işlem görüyor. Bu sırada ELETROBRAS PNB N1 (SA:ELET6) 5,14% veya 1,36 puan artışla 27,82 seviyesinden işlem görürken SABESP (SA:SBSP3) 4,22% veya 1,79 puan artışla 44,17 seviyesinden işlem görüyor.

Seansın en kötü performansını sergileyen CIA HERING ON NM (SA:HGTX3) 9,09% veya 1,29 puan düşüşle 12,90 seviyesinden kapandı. Cogna Educacao (SA:COGN3) 8,51% veya 0,40 puan düşüşle 4,30 seviyesinden işlem görürken LOJAS RENNER ON NM (SA:LREN3) 8,34% veya 3,40 puan değer kaybederek 37,37 seviyesinden işlem görüyor.

São Paulo Borsası değer kaybeden hisse senetlerinin sayısı 360 iken değer kazananlarınki 253 olarak belirlendi. Ayrıca 37 adet hisse senedi sabit kaldı.

Bovespa için zımni volatilite ölçümü yapan CBOE Brazil Etf Volatility 5,69% oranında artışla 54.95 puanı gördü.

Haziran vadeli Altın Vadeli İşlemleri 0,78% veya 13,40 değer kazanarak onsu $1.735,30 seviyesinden işlem görüyor. Diğer yandan emtialarda Temmuz vadeli Ham Petrol WTI Vadeli İşlemleri 1,33% veya 0,45 oranında düşüşle varili $33,47 seviyesinden işlem görüyor. Bu sırada Temmuz vadeli Amerikan Kahve C Vadeli İşlemleri 1,05% veya 1,10 düşüşle $103,65 seviyesinden işlem görüyor.

USD/BRL 0,26% düşüşle 5,5361 seviyesinden işlem görürken EUR/BRL 0,70% düşüşle 6,0350 seviyesinden işlem görüyor.

Dolar Endeksi Vadeli Islemleri 0,38% artışla 99,782 seviyesinden işlem görüyor.

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Şenkar Tünüz
Şenkar Tünüz

Pazartesi çoksa mı pek sanmıyorum koronoya şomarık devlet başkanlarının geç aksiyonu ekonomileri en zarar gören ülkelerden olmasına sebep oldu  ... (Devamını Oku)

24.05.2020 17:56 GMT· Cevap
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 简体中文 繁體中文 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+

Uygulamayı İndirin

Daha fazla piyasa öngörüsü, daha fazla alarm, daha fazla özelleştirilmiş varlık takip listesi. Hepsi uygulamamızda.

Investing.com Uygulamada daha iyi!

Daha çok içerik, daha hızlı fiyatlar ve grafiklerle birlikte, daha kolay bir deneyim sadece Uygulamada.