Brezilya piyasaları kapanışta yükseldi; Bovespa 2,18% değer kazandı

Brezilya piyasaları kapanışta yükseldi; Bovespa 2,18% değer kazandı

Investing.com  | 23.02.2021 23:35

Brezilya piyasaları kapanışta yükseldi; Bovespa 2,18% değer kazandı

Investing.com – Brezilya hisse senedi piyasaları Salı kapanışın ardından yükseldi Finans, Kamu Hizmetleri ve Elektrik sektörlerindeki hisselerin artışıyla yükseldi.

São Paulo borsasının kapanışıyla Bovespa 2,18% değer kazandı.

Bovespa altında işlem gören ve seansın en iyi performansını sergileyen Petroleo Brasileiro SA PN (SA:PETR4) 11,42% veya 2,45 puan yükselerek 23,90 seviyesinden işlem görüyor. Bu sırada PETROBRAS ON (SA:PETR3) 8,63% veya 1,86 puan artışla 23,41 seviyesinden işlem görürken Centrais Eletricas Brasileiras SA Pref (SA:ELET6) 8,41% veya 2,46 puan artışla 31,70 seviyesinden işlem görüyor.

Seansın en kötü performansını sergileyen Notre Dame Intermedica Participacoes (SA:GNDI3) 5,94% veya 5,59 puan düşüşle 88,45 seviyesinden kapandı. Lojas Americanas SA (SA:LAME4) 5,77% veya 1,67 puan düşüşle 27,28 seviyesinden işlem görürken Petro Rio SA (SA:PRIO3) 4,18% veya 3,85 puan değer kaybederek 88,34 seviyesinden işlem görüyor.

São Paulo Borsası değer kazanan hisse senetlerinin sayısı 479 iken değer kaybedenlerinki 386 olarak belirlendi. Ayrıca 39 adet hisse senedi sabit kaldı.

Bovespa için zımni volatilite ölçümü yapan CBOE Brazil Etf Volatility 6,85% oranında düşüşle 44.30 puanı gördü.

Nisan vadeli Altın Vadeli İşlemleri 0,22% veya 3,95 değer kaybederek onsu $1.804,45 seviyesinden işlem görüyor. Diğer yandan emtialarda Nisan vadeli Ham Petrol WTI Vadeli İşlemleri 0,58% veya 0,36 oranında artışla varili $62,06 seviyesinden işlem görüyor. Bu sırada Mayıs vadeli Amerikan Kahve C Vadeli İşlemleri 2,17% veya 2,93 artışla $137,88 seviyesinden işlem görüyor.

USD/BRL 0,55% düşüşle 5,4357 seviyesinden işlem görürken EUR/BRL 0,59% düşüşle 6,6039 seviyesinden işlem görüyor.

Dolar Endeksi Vadeli Islemleri 0,13% artışla 90,120 seviyesinden işlem görüyor.

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 简体中文 繁體中文 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+

Investing.com Uygulamasını indirin

Hisseler, endeksler, dövizler, emtia ve tahviller için ücretsiz anlık fiyatlara, grafiklere ve alarmlara ulaşın. En iyi teknik analiz ve tahminleri ücretsiz görün.

Investing.com Uygulamada daha iyi!

Daha çok içerik, daha hızlı fiyatlar ve grafiklerle birlikte, daha kolay bir deneyim sadece Uygulamada.