Gün Öncesi: 24 Mart Salı Günü için Takip Edilecek 3 Gelişme

Gün Öncesi: 24 Mart Salı Günü için Takip Edilecek 3 Gelişme

Investing.com  | 24.03.2020 00:14

Gün Öncesi: 24 Mart Salı Günü için Takip Edilecek 3 Gelişme

Yazar: Kim Khan 

Investing.com – Salı günü yatırımcıların neyi izleyeceğini anlamak için dünkü genel piyasa iyi bir ölçüt.

Federal hükümetin herhangi bir aksiyon iması boğa nitelikteydi (Wall Street’in gördüğü muazzam satışlara bakıldığında göreceli bir kavram olsa da).

İlgi odağı, zarar görmüş endüstrilere yardımın ve vergi mükelleflerine gönderilen çeklerin görüleceği bir teşvik paketi üzerinde olmaya devam ediyor.

Ayrıca imalat ve hizmet sektörüne ait ekonomi verileri ile Nike’ın kazanç raporunu da edineceğiz.

İşte gün başlamadan önce piyasaları hareketlendirebilecek üç gelişme:

1. Kongre’deki Teşvik Paketi Yine İlgi Odağında

Fed’in, finans piyasalarındaki likiditeyi sağlamak için ek bir kurtarma planı, hisse senedi alımları ile ilkin kutlanırken Senato’nun teşvik paketi üzerinde ortaklaşamaması ile bu neşe kayboldu.

Cumhuriyetçiler ve Demokratlar, işletmeler ile bireylere yardım etmek için 2 trilyon dolar civarındaki bir paketin detaylarına ilişkin çatışmaya devam ediyor.

Biçimsel oylama yine başarısız oldu, yani majör endeksler bugün Capitol Hill’den gelen herhangi bir manşete bağlı olabilir.

Yayınlanan raporlara göre Senato Çoğunluk Lideri Mitch McConnell, bir gecikme daha olursa paketin Cuma gününe kadar ertelenmiş olacağını söyledi.

2. Mart Ayı PMI Rakamları

Avrupa ve ABD’nin imalat ve hizmetler aktivitesi, bugünün ekonomi takviminde önemli yer ediniyor.

Euro bölgesine ait rakamlar TSİ 12.00’da açıklanacak.

Investing.com tarafından derlenen ekonomist tahminlerine göre, Mart ayına ait Markit imalat satın alma müdürleri endeksinin (PMI) 39 puanda olması bekleniyor. Hizmetler PMI rakamının da 39’a düşmesi beklenirken bileşik PMI 38,8 olarak görülüyor.

ABD rakamları TSİ 16.45’te yayınlanacak.

Mart ayına ait imalat PMI rakamının 42,8 puana ve hizmetler PMI rakamının da 42 puana düşmesi bekleniyor.

Bunun dışında Şubat ayına ait yeni konut satışları da görülecek. Yeni konut satışlarının Şubat ayında %2 düşüşle, yıllık 750.000’e gerilemiş olması tahmin ediliyor.

3. Mağazaları Kapalı Olan Nike Raporlama Yapacak

Nike (NYSE:NKE) bugün piyasalar kapandığında kazançlarını raporluyor olacak ve bu rapor, perakende ve giyim sektöründe işlerin nasıl ilerlediğine ilişkin bir görünüm sunabilir.

Investing.com tarafından derlenen ekonomist tahminlerine göre şirketin, geçen yılın aynı çeyreğinde 68 sent olan kârının hisse başına 61 sente düşmüş olması bekleniyor. Ancak satışların 9,61 milyar dolardan 9,9 milyar dolara artmış olduğu düşünülüyor.

15 Mart’ta Nike, ABD, Kanada, Batı Avrupa, Avustralya ve Yeni Zelanda dahil pek çok ülkedeki mağazalarını kapatma kararı aldı.

Ancak web sitesi ve uygulamaları üzerinden satışa devam ediyor, bu da daha çok isteğe bağlı ürünler için online perakendenin nasıl rağbet gördüğünü gösterebilir.

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 简体中文 繁體中文 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+

Uygulamayı İndirin

Daha fazla piyasa öngörüsü, daha fazla alarm, daha fazla özelleştirilmiş varlık takip listesi. Hepsi uygulamamızda.

Investing.com Uygulamada daha iyi!

Daha çok içerik, daha hızlı fiyatlar ve grafiklerle birlikte, daha kolay bir deneyim sadece Uygulamada.