Hollanda piyasaları kapanışta yükseldi; AEX 0,50% değer kazandı

Hollanda piyasaları kapanışta yükseldi; AEX 0,50% değer kazandı

Investing.com  | 01.02.2019 20:36

Hollanda piyasaları kapanışta yükseldi; AEX 0,50% değer kazandı

Investing.com – Hollanda hisse senedi piyasaları Cuma kapanışın ardından yükseldi Telekomünikasyon, Petrol ve Gaz ve Sağlık sektörlerindeki hisselerin artışıyla yükseldi.

Amsterdam borsasının kapanışıyla AEX 0,50% yükseldi1 ayın en yüksek seviyesini gördü.

AEX altında işlem gören ve seansın en iyi performansını sergileyen ArcelorMittal SA (AS:MT) 3,49% veya 0,705 puan yükselerek 20,900 seviyesinden işlem görüyor. Bu sırada Koninklijke KPN NV (AS:KPN) 2,31% veya 0,062 puan artışla 2,749 seviyesinden işlem görürken Randstad NV (AS:RAND) 2,21% veya 0,93 puan artışla 43,04 seviyesinden işlem görüyor.

Seansın en kötü performansını sergileyen Koninklijke Philips NV (AS:PHG) 1,62% veya 0,56 puan düşüşle 33,80 seviyesinden kapandı. ASR Nederland NV (AS:ASRNL) 1,36% veya 0,50 puan düşüşle 36,36 seviyesinden işlem görürken ABN AMRO Group NV (AS:ABNd) 1,24% veya 0,27 puan değer kaybederek 21,45 seviyesinden işlem görüyor.

Amsterdam Borsası değer kaybeden hisse senetlerinin sayısı 65 iken değer kazananlarınki 63 olarak belirlendi. Ayrıca 10 adet hisse senedi sabit kaldı.

AEX için zımni volatilite ölçümü yapan AEX Volatility 7,29% oranında düşüşle 13.29 puanı gördü. 3 ayın en düşük seviyesini vurdu.

Mart vadeli Ham Petrol WTI Vadeli İşlemleri 2,36% veya 1,27 değer kazanarak varili $55,06 seviyesinden işlem görüyor. Diğer yandan emtialarda Nisan vadeli Brent Petrol Vadeli İşlemleri 2,58% veya 1,57 oranında artışla varili $62,41 seviyesinden işlem görüyor. Bu sırada Nisan vadeli Altın Vadeli İşlemleri 0,22% veya 2,85 düşüşle onsu $1.322,35 seviyesinden işlem görüyor.

EUR/USD 0,22% artışla 1,1469 seviyesinden işlem görürken EUR/GBP 0,41% artışla 0,8764 seviyesinden işlem görüyor.

Dolar Endeksi Vadeli İşlemleri 0,07% düşüşle 95,238 seviyesinden işlem görüyor.

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+