Kanada piyasaları kapanışta yükseldi; S&P/TSX 0,22% değer kazandı

Kanada piyasaları kapanışta yükseldi; S&P/TSX 0,22% değer kazandı

Investing.com  | 12.01.2019 00:25

Kanada piyasaları kapanışta yükseldi; S&P/TSX 0,22% değer kazandı

Investing.com – Kanada hisse senedi piyasaları Cuma kapanışın ardından yükseldi Sağlık, Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları sektörlerindeki hisselerin artışıyla yükseldi.

Toronto borsasının kapanışıyla S&P/TSX 0,22% değer kazandı1 ayın en yüksek seviyesini gördü.

S&P/TSX altında işlem gören ve seansın en iyi performansını sergileyen Aurora Cannabis Inc (TO:ACB) 7,65% veya 0,60 puan yükselerek 8,44 seviyesinden işlem görüyor. Bu sırada Cogeco Communications Inc (TO:CCA) 7,52% veya 5,16 puan artışla 73,79 seviyesinden işlem görürken Aphria Inc (TO:APHA) 5,40% veya 0,470 puan artışla 9,180 seviyesinden işlem görüyor.

Seansın en kötü performansını sergileyen NexGen Energy Ltd. (TO:NXE) 4,98% veya 0,130 puan düşüşle 2,480 seviyesinden kapandı. Seven Generations Energy Ltd (TO:VII) 4,86% veya 0,55 puan düşüşle 10,77 seviyesinden işlem görürken New Gold Inc (TO:NGD) 4,67% veya 0,070 puan değer kaybederek 1,430 seviyesinden işlem görüyor.

Toronto Borsası değer kazanan hisse senetlerinin sayısı 617 iken değer kaybedenlerinki 476 olarak belirlendi. Ayrıca 125 adet hisse senedi sabit kaldı.

S&P/TSX için zımni volatilite ölçümü yapan S&P/TSX 60 VIX 2,99% oranında düşüşle 17.86 puanı gördü. 1 ayın en düşük seviyesini vurdu.

Şubat vadeli Altın Vadeli İşlemleri 0,09% veya 1,20 değer kazanarak onsu $1.288,60 seviyesinden işlem görüyor. Diğer yandan emtialarda Şubat vadeli Ham Petrol WTI Vadeli İşlemleri 1,69% veya 0,89 oranında düşüşle varili $51,70 seviyesinden işlem görüyor. Bu sırada Mart vadeli Brent Petrol Vadeli İşlemleri 1,82% veya 1,12 düşüşle varili $60,56 seviyesinden işlem görüyor.

CAD/USD 0,21% düşüşle 0,7539 seviyesinden işlem görürken CAD/EUR 0,10% artışla 0,6574 seviyesinden işlem görüyor.

Dolar Endeksi Vadeli İşlemleri 0,16% artışla 95,268 seviyesinden işlem görüyor.

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+