Nijerya piyasaları kapanışta düştü; NSE 30 0,15% değer kaybetti

Nijerya piyasaları kapanışta düştü; NSE 30 0,15% değer kaybetti

Investing.com  | 09.10.2018 20:15

Nijerya piyasaları kapanışta düştü; NSE 30 0,15% değer kaybetti

Investing.com – Nijerya hisse senedi piyasaları Salı kapanışın ardından düştü Yiyecek, İçecek & Tütün, Sigorta ve Petrol ve Gaz sektörlerindeki hisselerin düşüşüyle düştü.

Lagos borsasının kapanışıyla NSE 30 0,15% düştü.

NSE 30 altında işlem gören ve seansın en iyi performansını sergileyen Dangote Flour Mills PLC (LAGOS:DANGFLOUR) 5,26% veya 0,40 puan yükselerek 8,15 seviyesinden işlem görüyor. Bu sırada Fbn Holdings (LAGOS:FBNH) 4,42% veya 0,400 puan artışla 9,450 seviyesinden işlem görürken Pz Cussons LG (LAGOS:PZ) 3,59% veya 0,45 puan artışla 13,00 seviyesinden işlem görüyor.

Seansın en kötü performansını sergileyen Unilever Nig (LAGOS:UNILEVE) 6,67% veya 3,00 puan düşüşle 45,00 seviyesinden kapandı. Uacn Prop (LAGOS:UACN) 6,52% veya 0,75 puan düşüşle 10,75 seviyesinden işlem görürken Guiness Nig (LAGOS:GUINNES) 2,53% veya 2,00 puan değer kaybederek 77,00 seviyesinden işlem görüyor.

Lagos değer kaybeden hisse senetlerinin sayısı 53 iken değer kazananlarınki 34 olarak belirlendi. Ayrıca 19 adet hisse senedi sabit kaldı.

Guiness Nig (LAGOS:GUINNES) hisseleri 2,53% veya 2,00 değer kaybederek 77,00 seviyesi ile 52 haftanın en düşüğüne geriledi.

Kasım vadeli Ham Petrol WTI Vadeli İşlemleri 0,70% veya 0,52 değer kazanarak varili $74,81 seviyesinden işlem görüyor. Diğer yandan emtialarda Aralık vadeli Brent Petrol Vadeli İşlemleri 1,04% veya 0,87 oranında artışla varili $84,78 seviyesinden işlem görüyor. Bu sırada Aralık vadeli Altın Vadeli İşlemleri 0,23% veya 2,70 artışla onsu $1.191,30 seviyesinden işlem görüyor.

EUR/NGN 0,07% artışla 416,750 seviyesinden işlem görürken USD/NGN 0,02% düşüşle 363,000 seviyesinden işlem görüyor.

Dolar Endeksi Vadeli İşlemleri 0,01% artışla 95,45 seviyesinden işlem görüyor.

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+

Uygulamayı İndirin

Daha fazla piyasa öngörüsü, daha fazla alarm, daha fazla özelleştirilmiş varlık takip listesi. Hepsi uygulamamızda.