Nijerya piyasaları kapanışta düştü; NSE 30 0,70% değer kaybetti

Nijerya piyasaları kapanışta düştü; NSE 30 0,70% değer kaybetti

Investing.com  | 15.08.2018 20:15

Nijerya piyasaları kapanışta düştü; NSE 30 0,70% değer kaybetti

Investing.com – Nijerya hisse senedi piyasaları Çarşamba kapanışın ardından düştü Yiyecek, İçecek & Tütün, Bankacılık ve Petrol ve Gaz sektörlerindeki hisselerin düşüşüyle düştü.

Lagos borsasının kapanışıyla NSE 30 0,70% değer kaybetti52 haftanın en düşük seviyesini gördü.

NSE 30 altında işlem gören ve seansın en iyi performansını sergileyen Fbn Holdings (LAGOS:FBNH) 3,14% veya 0,300 puan yükselerek 9,900 seviyesinden işlem görüyor. Bu sırada Total Nig (LAGOS:TOTAL) 2,70% veya 5,00 puan artışla 187,00 seviyesinden işlem görürken Pz Cussons LG (LAGOS:PZ) 2,14% veya 0,30 puan artışla 14,35 seviyesinden işlem görüyor.

Seansın en kötü performansını sergileyen Dangote Flour Mills PLC (LAGOS:DANGFLOUR) 5,00% veya 0,40 puan düşüşle 7,60 seviyesinden kapandı. Diamond Bank (LAGOS:DIAMONB) 4,35% veya 0,050 puan düşüşle 1,100 seviyesinden işlem görürken Nestle Nig (LAGOS:NESTLE) 3,85% veya 60,00 puan değer kaybederek 1.500,00 seviyesinden işlem görüyor.

Lagos değer kaybeden hisse senetlerinin sayısı 62 iken değer kazananlarınki 25 olarak belirlendi. Ayrıca 22 adet hisse senedi sabit kaldı.

Eylül vadeli Ham Petrol WTI Vadeli İşlemleri 2,83% veya 1,90 değer kaybederek varili $65,14 seviyesinden işlem görüyor. Diğer yandan emtialarda Ekim vadeli Brent Petrol Vadeli İşlemleri 2,01% veya 1,46 oranında düşüşle varili $71,00 seviyesinden işlem görüyor. Bu sırada Aralık vadeli Altın Vadeli İşlemleri 1,49% veya 17,90 düşüşle onsu $1.182,80 seviyesinden işlem görüyor.

EUR/NGN 1,04% düşüşle 409,170 seviyesinden işlem görürken USD/NGN 0,14% düşüşle 360,000 seviyesinden işlem görüyor.

Dolar Endeksi Vadeli İşlemleri 0,06% artışla 96,61 seviyesinden işlem görüyor.

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+

Uygulamayı İndirin

Daha fazla piyasa öngörüsü, daha fazla alarm, daha fazla özelleştirilmiş varlık takip listesi. Hepsi uygulamamızda.