NVIDIA Gelir Raporu, Q1 Toplam Gelir Beklentileri Aştı

NVIDIA Gelir Raporu, Q1 Toplam Gelir Beklentileri Aştı

Investing.com  | 21.05.2020 23:22

NVIDIA Gelir Raporu, Q1 Toplam Gelir Beklentileri Aştı

Investing.com - NVIDIA (NASDAQ:NVDA), ilk çeyrek için Perşembe günü yayınladığı gelir raporunda, gelirinin analist tahminlerini aştığını ve tahminlerin üzerinde olduğunu belirtti.

Şirket, hisse başına $1,80 gelir ile toplam gelirinin $3,08B olduğunu belirtirken Investing.com anketlerinde analistler şirketin hisse başına $1,66 ve toplam $2,97B gelir elde etmesini bekliyorlardı. Geçtiğimiz yılın aynı çeyreğinde şirket, hisse başına $0,88 gelir ile toplam $2,22B gelir elde etmişti. Şirket, bir önceki çeyrekteki hisse başına gelirinin $1,89, toplam gelirinin ise $3,11B olduğunu ifade etti.

Kapanış sonrası piyasalarda NVIDIA hisseleri, gelir raporunun ardından 0,86% no-change ile $348,00 seviyesinden işlem gördü.

Kapanış sonrası piyasalarda NVIDIA hisseleri, gelir raporunun ardından 0,86% no-change ile $348,00 seviyesinden işlem gördü.

Yıl içinde, NVIDIA hisseleri 49% yükseldi. Hissenin işlem gördüğü Nasdaq 100 endeksi 6% yükseldi.

NVIDIA Teknoloji sektöründeki diğer büyük gelir raporlarını takip ediyor

29 Nisan günü Microsoft, üçüncü çeyrekte hisse başına $1,40 gelir ile toplam gelirinin $35,02B olduğunu ifade etti. Beklentiler, hisse başına $1,27 gelir ile toplam gelirin $33,66B olacağı yönündeydi.

30 Nisan günü Apple şirketinin gelirleri ise analist tahminlerini aştığını ve ikinci çeyrekte hisse başına $2,55 gelir ile toplam $58,31B gelir elde etti. Investing.com analistleri hisse başına $2,24 gelir ile toplam $54,78B gelir elde etmesini bekliyorlardı.

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 简体中文 繁體中文 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+

Investing.com Uygulamasını indirin

Hisseler, endeksler, dövizler, emtia ve tahviller için ücretsiz anlık fiyatlara, grafiklere ve alarmlara ulaşın. En iyi teknik analiz ve tahminleri ücretsiz görün.

Investing.com Uygulamada daha iyi!

Daha çok içerik, daha hızlı fiyatlar ve grafiklerle birlikte, daha kolay bir deneyim sadece Uygulamada.

';