Piyasalar – ABD Vadeli İşlemleri Trump’ın Çin’e Yönelik Vergi Tehdidini Yenilemesiyle Düşüşte

Piyasalar – ABD Vadeli İşlemleri Trump’ın Çin’e Yönelik Vergi Tehdidini Yenilemesiyle Düşüşte

Investing.com  | 20.11.2019 14:56

Piyasalar – ABD Vadeli İşlemleri Trump’ın Çin’e Yönelik Vergi Tehdidini Yenilemesiyle Düşüşte

Investing.com – Başkan Donald Trump’ın iki tarafın anlaşmaya varamaması halinde Çin’e karşı vergi artırımı tehdidinden sonra, ABD vadeli işlemleri Çarşamba günü alt üst oldu.

Trump Salı günü muhabirlere yaptığı açıklamada, “Çin ile anlaşma yapmazsak vergileri daha da artıracağım” dedi. Bu ifadeleri ticari gelişmelere hassas olan yatırımcıları ürküttü. Pekin ve Washington 17 aylık çekişmeyi sonlandırmak için “aşama 1” anlaşma üzerinde çalışıyor ancak ilerleyişe ilişin daha fazla detay çıkmadı.

ABD Senatosu’nun Hong Kong protestocularını destekleyerek şehrin polis kuvvetlerine göz yaşartıcı gaz ve plastik mermi gibi kalemlerde ihracatı yasaklayacak bir yasamayı kabul etmesiyle gerilimler patladı. Çin dışişleri bakanlığı sözcüsü Geng Shuang oylamaya tepki gösterdi ve bunun “uluslararası hukuku ve uluslararası ilişkileri yöneten temel ilkeleri ciddi şekilde ihlal ettiğini” söyledi.

Nasdaq 100 41 puan düşerken, Dow 103 ve S&P 500 10 puan kaybetti.

Urban Outfitters Inc (NASDAQ:URBN) marka ürünlerde aynı mağaza satış büyümesinin sakin olduğunu belirterek üçüncü çeyrek kâr ve satış tahminlerini kaçırdıktan sonra, hisseleri %16,1 geriledi. Piyasa öncesinde Pacific Gas & Electric Co (NYSE:PCG) %4,7 kaybederken, Micron Technology Inc (NASDAQ:MU) %1,3 geriledi.

Öte yandan, kazançları beklenenden iyi gelen ve aynı mağaza satışları %3 artış yaşayan Lowe’s Companies Inc (NYSE:LOW) %5 kazanç elde etti. Ancak şirket gelir beklentilerini aşamadı ve Kanada’daki 34 mağazasını kapatmayı planladığını söyledi.

Veri cephesinde Fed’in Ekim ayı toplantısına ait tutanaklar mevcut.

Emtialarda ham petrol %0,3 artışla 55,53 dolardan alıcılanırken, altın vadeli işlemleri %0,2 yükselerek 1.477,25 dolara ulaştı. Amerikan Doları'nın diğer 6 majör döviz karşısındaki performansını ölçümleyen Amerikan dolar endeksi %0,1 kazanarak 97,873’ten işlem gördü.

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 简体中文 繁體中文 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+

Uygulamayı İndirin

Daha fazla piyasa öngörüsü, daha fazla alarm, daha fazla özelleştirilmiş varlık takip listesi. Hepsi uygulamamızda.

Investing.com Uygulamada daha iyi!

Daha çok içerik, daha hızlı fiyatlar ve grafiklerle birlikte, daha kolay bir deneyim sadece Uygulamada.