Piyasalar – ABD Vadeli İşlemleri Yükseldi; Gözler Teknoloji Sektöründe

Piyasalar – ABD Vadeli İşlemleri Yükseldi; Gözler Teknoloji Sektöründe

Investing.com  | 14.02.2020 15:35

Piyasalar – ABD Vadeli İşlemleri Yükseldi; Gözler Teknoloji Sektöründe

Yazar: Peter Nurse    

Investing.com – Çin’de devam eden virüs salgınına rağmen hissiyat genel olarak pozitif olduğundan, ABD hisse senedi piyasaları Cuma günü yüksek açılmaya hazırlanıyor. Nvidia’nın güçlü kazançları ve majör bir mahkeme kararı ile gözler teknoloji sektöründe olacak.

S&P 500 6, Nasdaq 29 ve Dow Jones 32 puan yükseldi.

Federal bir mahkeme Microsoft’un (NASDAQ:MSFT) Pentagon’un multi-milyar dolarlık bulut sözleşmesi üzerine çalışmaya başlamasını geçici olarak engelleme kararı aldı.

Bu Amazon’a (NASDAQ:AMZN) erken bir zafer sundu. Şirket, ABD Başkanı Donald Trump’ın Microsoft (NASDAQ:MSFT) ve Amazon’un Ortak Girişim Savunma Altyapısı (JEDI) olarak bilinen proje için sunduğu teklifler arası rekabette baskı kurmasından dolayı Savunma Bakanlığı üzerinde yasaya aykırı bir etkisi olduğunu iddia etti.

S&P 500 %0,2, Nasdaq %0,1 ve Dow Jones %0,4 geriledi. Böylece rekor yükseklikte kapatılan art arda üç oturuma ara verilmiş oldu.

Bununla birlikte Pekin, Hubei’de Covid-19 virüs vakalarında bir önceki güne daha küçük bir artış raporladı. Yine de sayım metodu değişmeden öncekine göre daha yüksek. Bu rakamların güvenilirliğine ilişkin şüpheler devam ediyor. Beyaz Saray, koronavirüs salgınıyla ilgili Pekin’i daha şeffaf olmaya davet etti.

Öte yandan, online seyahat hizmetleri firması Expedia’nın (NASDAQ:EXPE) beklenenden daha yüksek gelen dördüncü çeyrek kar ve maliyet düşürme planlarının ardından, hisseleri %10 değer kazandı.

Roku (NASDAQ:ROKU) geçen yıl %52 büyüme paylaştıktan sonra gelirinin %42 artış yaşamasını bekliyor. Hisseleri ise %6 yükseldi. Ayrıca NVIDIA (NASDAQ:NVDA) hisseleri de koronavirüs salgınından dolayı 100 milyon dolarlık darbe beklemesine rağmen, ilk çeyrek gelirinin beklentileri aşması ile %5 üzerinde kazandı.

Ekonomi cephesinde Ocak ayına ait perakende satış rakamları var. Beklentiler, Aralık ayında olduğu gibi %0,3 artış yaşamış olması yönünde.

Michigan Üniversitesi Şubat ayına ait tüketici refahı ön ölçümünü paylaşacak. Ocak ayında 99,8 olan tüketici hissiyatı endeksinin ilk aylık ölçümünün 99,5 puanda gelmesi bekleniyor.

Öte yandan petrol piyasasında bugün sakinlik hâkim. Tüm gözler, daha derin üretim kesintileri için OPEC’le işbirliği yapmayı kabul edip etmeyeceği merakla beklenen Rusya’da. Uluslararası Enerji Ajansı, koronavirüsün bu çeyrekte küresel petrol talebine etkisinin kapsamını açıkça ortaya koydu.

Baker Hughes, petrol kuyusu sayımını TSİ 21.00’da açıklayacak. Geçen hafta petrol kuyusu sayısı 676 idi.

ABD ham petrol vadeli işlemleri %01,4 düşüşle 52,12 dolar olurken, Brent %1,4 artışla 57,15 dolardan alıcılandı.

Ayrıca altın vadeli işlemleri %0,1 yükselerek 1.579,15 dolardan işlem görürken EUR/USD 2017’den beri gördüğü en düşük seviye olan 1,0828 dolardan pek uzaklaşmadan 1,0836 dolarda seyretti.

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 简体中文 繁體中文 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+

Investing.com Uygulamasını indirin

Hisseler, endeksler, dövizler, emtia ve tahviller için ücretsiz anlık fiyatlara, grafiklere ve alarmlara ulaşın. En iyi teknik analiz ve tahminleri ücretsiz görün.

Investing.com Uygulamada daha iyi!

Daha çok içerik, daha hızlı fiyatlar ve grafiklerle birlikte, daha kolay bir deneyim sadece Uygulamada.

';