Piyasalar – Wall Street, İndirim Umutları ve Güçlü Rapor Sonrası Yükselişte

Piyasalar – Wall Street, İndirim Umutları ve Güçlü Rapor Sonrası Yükselişte

Investing.com  | 19.07.2019 16:59

Piyasalar – Wall Street, İndirim Umutları ve Güçlü Rapor Sonrası Yükselişte

Investing.com – Microsoft’un (NASDAQ:MSFT) güçlü kazançları teknoloji hisselerini yükselttikçe Cuma günü Wall Street kazanırken, New York Fed Başkanı John Williams’ın değerlendirmeleri ay sonundaki toplantıda yarım puanlık indirim umutlarını destekledi.

Williams Perşembe günü, “felaketin ortaya çıkmasını beklemektense, önleyici tedbirler almak daha iyi” diyerek, faizler düşük olduğunda bankanın “hızlıca hareket etmesi” gerektiğini söyledi.

Dow 85, S&P 500 8 ve Nasdaq composite 29 puan kazandı.

Öte yanda Microsoft (NASDAQ:MSFT) mali dördüncü çeyrek gelir ve kârının beklenenin üzerinde geldiğini raporladıktan sonra %2,1 yükselerek, teknoloji hisselerinin rallisine yardım etti.

Yatırımcılar varlıklarını düşü ücretli sabit gelir fonlarına kaydırdıkça ve menkul kıymet gelir kredisi düştüğünden, ikinci çeyrek kârında %6,5 düşüş olduğunu raporlamasına rağmen, BlackRock (NYSE:BLK) %1,2 yükseldi.

Petrol sahası hizmetleri sunan Schlumberger (NYSE:SLB), gelir rakamlarının beklentileri aştığını raporladıktan ve şirket içindeki Olivier Le Peuch’u yeni CEO olarak adlandırdıktan sonra, %2,8 geriledi.

Diğer yandan, Reuters’ın mücadele içindeki JC Penney’nin (NYSE:JCP) yeniden borç yapılandırması araştırması yürütmek adına danışman aldığını raporlamasının ardından, hisseleri %11,1 geriledi.

American Express (NYSE:AXP) fazla harcama yapan müşterileri çekmek için güçlü bir ödül programı sebebiyle çeyrek dönemlik toplam giderinin %9,2 arttığını söyledikten sonra, %1 kayıp yaşadı.

Emtialarda ham petrol %0,4 artışla 55,52 dolara yükseldi. Altın vadeli işlemleri %0,8 kayıpla 1.439,85 dolara gerilerken, Amerikan Doları'nın diğer 6 majör döviz karşısındaki performansını ölçümleyen Amerikan dolar endeksi, %0,3 yükselerek 96,768’den işlem gördü.

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+