Pınar, Rusya´ya süt ve süt ürünleri satacak

Pınar, Rusya´ya süt ve süt ürünleri satacak

Finanstrend.com  | 27.08.2014 09:30

Pınar, Rusya´ya süt ve süt ürünleri satacak

ABD ve AB´nin, Ukrayna krizi bağlamında oynadığı rol nedeniyle Rusya´ya karşı devreye soktuğu ekonomik içerikli yaptırımlara ´gıda ambargosu´ ile karşılık veren Rusya, süt ve süt ürünleri ithalatında rotayı Türkiye´ye çevirdi.

7 Ağustos´tan bu yana AB, ABD, Norveç, Kanada ve Avustralya´dan meyve, sebze, et, balık ve süt ürünleri alımını bir yıllığına durduran ülke, Türkiye´deki süt üreticileri nezdinde yaptığı incelemeler neticesinde, Türkiye´den üç markaya ihracat onayı verdi. 40´tan fazla ülkeye ürünlerini ihraç eden Pınar da ihracat onayı alan üç markadan birisi oldu.

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Yaşar Holding İcra Başkanı Dr. Mehmet Aktaş şunları söyledi:

"Türkiye´de süt üretimi verilen desteklerin de etkisiyle 18 milyon tonu aştı ve ülkemiz süt üretiminde dünyanın önde gelen süt üreticilerinden birisi haline geldi. Sektörün sağlıklı büyümesi için iç talebin yanı sıra ihracatın da artması gerekiyordu. Geçen sene Bakanlığımızın destekleriyle AB ülkelerine ihracat yapma imkanının sağlanması sektör için önemli bir gelişme olmuştu. Bugün de Rusya´ya ihracat kapısının açılmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Rusya´nın yıllık süt ve süt ürünleri ithalatı yaklaşık 4.1 milyar dolar ve bu ithalatın 1.4 milyar dolarını AB ülkelerinden gerçekleştiriyor. Uzun süredir stratejik olarak potansiyel gördüğümüz ve etüd ettiğimiz bu pazardan pay alacak olmaktan dolayı, Türkiye süt üreticileri ve ülke ekonomisi adına son derece mutluyuz. Pınar Süt Mamulleri San. A.Ş. (IS:PNSUT) olarak dünya ve Avrupa Birliği standartlarına uygun üretim gerçekleştiriyor ve 40´ı aşkın ülkeye ihracat yapıyoruz. Gerekli çalışmalar tamamlandıktan sonra, Rusya´da da bağlantılarımızı oluşturmayı planlıyoruz."

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 简体中文 繁體中文 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+

Uygulamayı İndirin

Daha fazla piyasa öngörüsü, daha fazla alarm, daha fazla özelleştirilmiş varlık takip listesi. Hepsi uygulamamızda.

Investing.com Uygulamada daha iyi!

Daha çok içerik, daha hızlı fiyatlar ve grafiklerle birlikte, daha kolay bir deneyim sadece Uygulamada.