Portekiz piyasaları kapanışta düştü; PSI 20 1,21% değer kaybetti

Portekiz piyasaları kapanışta düştü; PSI 20 1,21% değer kaybetti

Investing.com  | 28.01.2019 21:09

Portekiz piyasaları kapanışta düştü; PSI 20 1,21% değer kaybetti

Investing.com – Portekiz hisse senedi piyasaları Pazartesi kapanışın ardından düştü Telekomünikasyon, Kamu Hizmetleri ve Finans sektörlerindeki hisselerin düşüşüyle düştü.

Lizbon borsasının kapanışıyla PSI 20 1,21% düştü.

PSI 20 altında işlem gören ve seansın en iyi performansını sergileyen Pharol SGPS SA (LS:PHRA) 0,33% veya 0,0006 puan yükselerek 0,1800 seviyesinden işlem görüyor. Bu sırada REN (LS:RENE) 0,23% veya 0,0060 puan artışla 2,5760 seviyesinden işlem görürken Sonae Capital (LS:SONAC) 0,11% veya 0,0010 puan artışla 0,8790 seviyesinden işlem görüyor.

Seansın en kötü performansını sergileyen Mota Engil (LS:MOTA) 4,08% veya 0,0830 puan düşüşle 1,9520 seviyesinden kapandı. Galp Energia (LS:GALP) 2,94% veya 0,4100 puan düşüşle 13,5400 seviyesinden işlem görürken Sonae SGPS SA (LS:YSO) 2,26% veya 0,0215 puan değer kaybederek 0,9295 seviyesinden işlem görüyor.

Lizbon Borsası değer kaybeden hisse senetlerinin sayısı 19 iken değer kazananlarınki 9 olarak belirlendi. Ayrıca 6 adet hisse senedi sabit kaldı.

Nisan vadeli Brent Petrol Vadeli İşlemleri 3,13% veya 1,93 değer kaybederek varili $59,66 seviyesinden işlem görüyor. Diğer yandan emtialarda Mart vadeli Ham Petrol WTI Vadeli İşlemleri 3,73% veya 2,00 oranında düşüşle varili $51,69 seviyesinden işlem görüyor. Bu sırada Şubat vadeli Altın Vadeli İşlemleri 0,39% veya 5,05 artışla onsu $1.303,15 seviyesinden işlem görüyor.

EUR/USD 0,24% artışla 1,1439 seviyesinden işlem görürken EUR/GBP 0,47% artışla 0,8685 seviyesinden işlem görüyor.

Dolar Endeksi Vadeli İşlemleri 0,13% düşüşle 95,343 seviyesinden işlem görüyor.

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 简体中文 繁體中文 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+

Investing.com Uygulamasını indirin

Hisseler, endeksler, dövizler, emtia ve tahviller için ücretsiz anlık fiyatlara, grafiklere ve alarmlara ulaşın. En iyi teknik analiz ve tahminleri ücretsiz görün.

Investing.com Uygulamada daha iyi!

Daha çok içerik, daha hızlı fiyatlar ve grafiklerle birlikte, daha kolay bir deneyim sadece Uygulamada.