Rusya piyasaları kapanışta düştü; MOEX Russia 0,18% değer kaybetti

Rusya piyasaları kapanışta düştü; MOEX Russia 0,18% değer kaybetti

Investing.com  | 17.06.2019 20:00

Rusya piyasaları kapanışta düştü; MOEX Russia 0,18% değer kaybetti

Investing.com – Rusya hisse senedi piyasaları Pazartesi kapanışın ardından düştü Maden, Petrol ve Gaz ve İmalat sektörlerindeki hisselerin düşüşüyle düştü.

Moskov borsasının kapanışıyla MOEX Russia 0,18% düştü.

MOEX Russia altında işlem gören ve seansın en iyi performansını sergileyen Inter RAO UES (MCX:IRAO) 5,95% veya 0,2655 puan yükselerek 4,7300 seviyesinden işlem görüyor. Bu sırada Aeroflot (MCX:AFLT) 2,79% veya 2,72 puan artışla 100,38 seviyesinden işlem görürken Magnit (MCX:MGNT) 2,47% veya 90,0 puan artışla 3.740,0 seviyesinden işlem görüyor.

Seansın en kötü performansını sergileyen Severstal (MCX:CHMF) 5,48% veya 61,40 puan düşüşle 1.059,60 seviyesinden kapandı. IDGC Holding (MCX:RSTI) 3,42% veya 0,0489 puan düşüşle 1,3805 seviyesinden işlem görürken Polyus OAO (MCX:PLZL) 2,12% veya 121,0 puan değer kaybederek 5.600,0 seviyesinden işlem görüyor.

Moskova Borsası değer kazanan hisse senetlerinin sayısı 121 iken değer kaybedenlerinki 96 olarak belirlendi. Ayrıca 19 adet hisse senedi sabit kaldı.

Inter RAO UES (MCX:IRAO) hisseleri 5,95% veya 0,2655 değer kazanarak 4,7300 seviyesi ile en yükseğine çıktı.

MOEX Russia için zımni volatilite ölçümü yapan Russian VIX 3,45% oranında düşüşle 20.960 puanı gördü.

Ağustos vadeli Altın Vadeli İşlemleri 0,08% veya 1,05 değer kaybederek onsu $1.343,45 seviyesinden işlem görüyor. Diğer yandan emtialarda Temmuz vadeli Ham Petrol WTI Vadeli İşlemleri 0,50% veya 0,26 oranında düşüşle varili $52,25 seviyesinden işlem görüyor. Bu sırada Ağustos vadeli Brent Petrol Vadeli İşlemleri 0,97% veya 0,60 düşüşle varili $61,41 seviyesinden işlem görüyor.

USD/RUB 0,27% düşüşle 64,2173 seviyesinden işlem görürken EUR/RUB 0,08% düşüşle 72,1138 seviyesinden işlem görüyor.

Dolar Endeksi Vadeli İşlemleri 0,10% düşüşle 96,972 seviyesinden işlem görüyor.

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Polski Português (Portugal) Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 简体中文 繁體中文 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+

Uygulamayı İndirin

Daha fazla piyasa öngörüsü, daha fazla alarm, daha fazla özelleştirilmiş varlık takip listesi. Hepsi uygulamamızda.

Investing.com Uygulamada daha iyi!

Daha çok içerik, daha hızlı fiyatlar ve grafiklerle birlikte, daha kolay bir deneyim sadece Uygulamada.