Rusya piyasaları kapanışta düştü; MOEX Russia 0,50% değer kaybetti

Rusya piyasaları kapanışta düştü; MOEX Russia 0,50% değer kaybetti

Investing.com  | 28.06.2019 20:00

Rusya piyasaları kapanışta düştü; MOEX Russia 0,50% değer kaybetti

Investing.com – Rusya hisse senedi piyasaları Cuma kapanışın ardından düştü Maden, Güç ve Petrol ve Gaz sektörlerindeki hisselerin düşüşüyle düştü.

Moskov borsasının kapanışıyla MOEX Russia 0,50% düştü.

MOEX Russia altında işlem gören ve seansın en iyi performansını sergileyen NPK OVK PAO (MCX:UWGN) 3,22% veya 13,0 puan yükselerek 417,0 seviyesinden işlem görüyor. Bu sırada NK RussNeft PAO (MCX:RNFT) 2,70% veya 15,8 puan artışla 601,8 seviyesinden işlem görürken Safmar Finansovye Investitsii PAO (MCX:SFIN) 1,41% veya 7,0 puan artışla 503,4 seviyesinden işlem görüyor.

Seansın en kötü performansını sergileyen Novolipetsk Steel (MCX:NLMK) 6,33% veya 10,80 puan düşüşle 159,70 seviyesinden kapandı. X5 Retail Group NV (MCX:FIVEDR) 2,57% veya 57,5 puan düşüşle 2.177,5 seviyesinden işlem görürken PhosAgro (MCX:PHOR) 2,20% veya 56,0 puan değer kaybederek 2.484,0 seviyesinden işlem görüyor.

Moskova Borsası değer kaybeden hisse senetlerinin sayısı 126 iken değer kazananlarınki 93 olarak belirlendi. Ayrıca 22 adet hisse senedi sabit kaldı.

MOEX Russia için zımni volatilite ölçümü yapan Russian VIX 0,00% sabit kalarak 21.840 puanı gördü.

Ağustos vadeli Altın Vadeli İşlemleri 0,03% veya 0,45 değer kazanarak onsu $1.412,45 seviyesinden işlem görüyor. Diğer yandan emtialarda Ağustos vadeli Ham Petrol WTI Vadeli İşlemleri 0,25% veya 0,15 oranında düşüşle varili $59,28 seviyesinden işlem görüyor. Bu sırada Eylül vadeli Brent Petrol Vadeli İşlemleri 0,14% veya 0,09 düşüşle varili $65,58 seviyesinden işlem görüyor.

USD/RUB 0,09% artışla 63,1355 seviyesinden işlem görürken EUR/RUB 0,00% artışla 71,6712 seviyesinden işlem görüyor.

Dolar Endeksi Vadeli İşlemleri 0,06% artışla 95,803 seviyesinden işlem görüyor.

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 简体中文 繁體中文 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+

Uygulamayı İndirin

Daha fazla piyasa öngörüsü, daha fazla alarm, daha fazla özelleştirilmiş varlık takip listesi. Hepsi uygulamamızda.

Investing.com Uygulamada daha iyi!

Daha çok içerik, daha hızlı fiyatlar ve grafiklerle birlikte, daha kolay bir deneyim sadece Uygulamada.