Sri Lanka piyasaları kapanışta düştü; CSE All-Share 0,70% değer kaybetti

Sri Lanka piyasaları kapanışta düştü; CSE All-Share 0,70% değer kaybetti

Investing.com  | 15.10.2018 13:45

Sri Lanka piyasaları kapanışta düştü; CSE All-Share 0,70% değer kaybetti

Investing.com – Sri Lanka hisse senedi piyasaları Pazartesi kapanışın ardından düştü İnşaat & Mühendislik, Güç & Enerji ve Tarlalar sektörlerindeki hisselerin düşüşüyle düştü.

Kolombo borsasının kapanışıyla CSE All-Share 0,70% düştü3 yılın en düşük seviyesini gördü.

CSE All-Share altında işlem gören ve seansın en iyi performansını sergileyen Blue Diamonds Jewellery Worldwide PLC (CM:BLUE) 20,00% veya 0,100 puan yükselerek 0,600 seviyesinden işlem görüyor. Bu sırada Asia Asset Finance Ltd (CM:ASAS) 10,00% veya 0,100 puan artışla 1,100 seviyesinden işlem görürken Fortress Resorts Plc (CM:RHTL) 9,30% veya 0,80 puan artışla 9,40 seviyesinden işlem görüyor.

Seansın en kötü performansını sergileyen Industrial Asphalts (Ceylon) PLC (CM:ASPH) 11,76% veya 40,00 puan düşüşle 300,00 seviyesinden kapandı. Sunshine Holdings PLC (CM:SUN) 11,54% veya 6,00 puan düşüşle 46,00 seviyesinden işlem görürken Palm Garden Hotels PLC (CM:PALM) 11,25% veya 2,70 puan değer kaybederek 21,30 seviyesinden işlem görüyor.

Kolombo Menkul Kıymetler Borsası değer kaybeden hisse senetlerinin sayısı 107 iken değer kazananlarınki 59 olarak belirlendi. Ayrıca 50 adet hisse senedi sabit kaldı.

Sunshine Holdings PLC (CM:SUN) hisseleri 11,54% veya 6,00 düşerek 46,00 seviyesi ile 52 haftanın en düşüğüne geriledi.

Kasım vadeli Ham Petrol WTI Vadeli İşlemleri 0,57% veya 0,41 değer kazanarak varili $71,75 seviyesinden işlem görüyor. Diğer yandan emtialarda Aralık vadeli Brent Petrol Vadeli İşlemleri 0,96% veya 0,77 oranında artışla varili $81,20 seviyesinden işlem görüyor. Bu sırada Aralık vadeli Altın Vadeli İşlemleri 1,01% veya 12,40 artışla onsu $1.234,40 seviyesinden işlem görüyor.

GBP/LKR 0,38% artışla 224,115 seviyesinden işlem görürken USD/LKR 0,41% artışla 170,440 seviyesinden işlem görüyor.

Dolar Endeksi Vadeli İşlemleri 0,27% düşüşle 94,68 seviyesinden işlem görüyor.

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+