Sri Lanka piyasaları kapanışta yükseldi; CSE All-Share 0,21% değer kazandı

Sri Lanka piyasaları kapanışta yükseldi; CSE All-Share 0,21% değer kazandı

Investing.com  | 29.06.2018 13:50

Sri Lanka piyasaları kapanışta yükseldi; CSE All-Share 0,21% değer kazandı

Investing.com – Sri Lanka hisse senedi piyasaları Cuma kapanışın ardından yükseldi Mağazalar & Malzemeler, İçecekler & Tütün ve Güç & Enerji sektörlerindeki hisselerin artışıyla yükseldi.

Kolombo borsasının kapanışıyla CSE All-Share 0,21% değer kazandı.

CSE All-Share altında işlem gören ve seansın en iyi performansını sergileyen Kelsey Developments PLC (CM:KDL) 24,90% veya 6,50 puan yükselerek 32,60 seviyesinden işlem görüyor. Bu sırada Hunter & Company PLC (CM:HUNT) 22,33% veya 89,80 puan artışla 491,90 seviyesinden işlem görürken Kelani Cables PLC (CM:KCAB) 18,75% veya 15,00 puan artışla 95,00 seviyesinden işlem görüyor.

Seansın en kötü performansını sergileyen Printcare PLC (CM:CARE) 22,41% veya 7,80 puan düşüşle 27,00 seviyesinden kapandı. Bimputh Finance PLC (CM:BIMP) 11,14% veya 3,90 puan düşüşle 31,10 seviyesinden işlem görürken Fortress Resorts Plc (CM:RHTL) 10,91% veya 1,20 puan değer kaybederek 9,80 seviyesinden işlem görüyor.

Kolombo Menkul Kıymetler Borsası değer kazanan hisse senetlerinin sayısı 108 iken değer kaybedenlerinki 72 olarak belirlendi. Ayrıca 59 adet hisse senedi sabit kaldı.

Kelsey Developments PLC (CM:KDL) hisseleri 24,90% veya 6,50 yükselerek 32,60 seviyesi ile 3 yılın en düşüğüne çıktı. Printcare PLC (CM:CARE) hisseleri 22,41% veya 7,80 değer kaybederek 27,00 seviyesi ile 3 yılın en düşüğüne geriledi. Bimputh Finance PLC (CM:BIMP) hisseleri 11,14% veya 3,90 değer kaybederek 31,10 seviyesi ile 52 haftanın en düşüğüne geriledi.

Ağustos vadeli Ham Petrol WTI Vadeli İşlemleri 0,23% veya 0,17 değer kaybederek varili $73,28 seviyesinden işlem görüyor. Diğer yandan emtialarda Eylül vadeli Brent Petrol Vadeli İşlemleri 1,03% veya 0,80 oranında artışla varili $78,41 seviyesinden işlem görüyor. Bu sırada Ağustos vadeli Altın Vadeli İşlemleri 0,08% veya 1,00 artışla onsu $1.252,00 seviyesinden işlem görüyor.

GBP/LKR 0,34% artışla 207,975 seviyesinden işlem görürken USD/LKR 0,01% artışla 158,310 seviyesinden işlem görüyor.

Dolar Endeksi Vadeli İşlemleri 0,43% düşüşle 94,59 seviyesinden işlem görüyor.

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Polski Português (Portugal) Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 简体中文 繁體中文 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+

Uygulamayı İndirin

Daha fazla piyasa öngörüsü, daha fazla alarm, daha fazla özelleştirilmiş varlık takip listesi. Hepsi uygulamamızda.

Investing.com Uygulamada daha iyi!

Daha çok içerik, daha hızlı fiyatlar ve grafiklerle birlikte, daha kolay bir deneyim sadece Uygulamada.