Türkiye piyasaları kapanışta düştü; BİST 100 0,37% değer kaybetti

Türkiye piyasaları kapanışta düştü; BİST 100 0,37% değer kaybetti

Investing.com  | 25.02.2020 19:05

Türkiye piyasaları kapanışta düştü; BİST 100 0,37% değer kaybetti

Investing.com – Türkiye hisse senedi piyasaları Salı kapanışın ardından düştü Nakliye, Toptan Satış & Perakende Ticaret ve Bankacılık sektörlerindeki hisselerin düşüşüyle düştü.

İstanbul borsasının kapanışıyla BİST 100 0,37% değer kaybetti1 ayın en düşük seviyesini gördü.

BİST 100 altında işlem gören ve seansın en iyi performansını sergileyen Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (IS:ALGYO) 19,97% veya 2,94 puan yükselerek 17,66 seviyesinden işlem görüyor. Bu sırada Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş. (IS:GSRAY) 13,89% veya 0,50 puan artışla 4,10 seviyesinden işlem görürken Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (IS:GEREL) 5,80% veya 0,200 puan artışla 3,650 seviyesinden işlem görüyor.

Seansın en kötü performansını sergileyen Beşiktaş Futbol Yatırımlari Sanayi ve Ticaret A.Ş. (IS:BJKAS) 3,31% veya 0,100 puan düşüşle 2,920 seviyesinden kapandı. Eczacıbaşı Yatırım Holding Ortaklığı A.Ş. (IS:ECZYT) 3,26% veya 0,42 puan düşüşle 12,48 seviyesinden işlem görürken Mavi Giyim Sanayi Ve Ticaret A.Ş. (IS:MAVI) 3,11% veya 1,80 puan değer kaybederek 56,05 seviyesinden işlem görüyor.

İstanbul Borsası değer kazanan hisse senetlerinin sayısı 231 iken değer kaybedenlerinki 142 olarak belirlendi. Ayrıca 37 adet hisse senedi sabit kaldı.

Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş. (IS:GSRAY) hisseleri 13,89% veya 0,50 değer kazanarak 4,10 seviyesi ile 3 yılın en yükseğine çıktı.

Nisan vadeli Altın Vadeli İşlemleri 1,08% veya 18,05 değer kaybederek onsu $1.658,55 seviyesinden işlem görüyor. Diğer yandan emtialarda Nisan vadeli Ham Petrol WTI Vadeli İşlemleri 1,59% veya 0,82 oranında düşüşle varili $50,61 seviyesinden işlem görüyor. Bu sırada Mayıs vadeli Brent Petrol Vadeli İşlemleri 1,47% veya 0,82 düşüşle varili $54,95 seviyesinden işlem görüyor.

USD/TRY 0,32% artışla 6,1348 seviyesinden işlem görürken EUR/TRY 0,44% artışla 6,6654 seviyesinden işlem görüyor.

Dolar Endeksi Vadeli Islemleri 0,31% düşüşle 98,980 seviyesinden işlem görüyor.

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+

Uygulamayı İndirin

Daha fazla piyasa öngörüsü, daha fazla alarm, daha fazla özelleştirilmiş varlık takip listesi. Hepsi uygulamamızda.