İran Devrim Muhafızları güneydeki Hormozgan vilayetinde ABD insansız hava aracını düşürdü-İran medyası

İran Devrim Muhafızları güneydeki Hormozgan vilayetinde ABD insansız hava aracını düşürdü-İran medyası

Reuters  | 20.06.2019 09:50

İran Devrim Muhafızları güneydeki Hormozgan vilayetinde ABD insansız hava aracını düşürdü-İran medyası

Parisa Hafezi

DUBAİ, 20 Haziran (Reuters) - İran Devrim Muhafızları, ülkenin güneyindeki Hormozgan vilayetinde ABD "casus" insansız hava aracını düşürdüğünü açıkladı.

İran resmi haber ajansı IRNA insansız hava aracının RQ-4 Global Hawk tipi olduğunu belirtti.

İran Devrim Muhafızları internet sitesinde yapılan açıklamada "(İnsansız hava aracı) Güneydeki Kouhmoubarek kenti yakınlarında İran sahasına girdiğinde düşürüldü" denildi.

RQ-4 Global Hawk insansız uçak sistemi(UAS) üreticisi Northrop Grumman'un internet sitesindeki açıklamaya göre, UAS 30 saatten uzun süre yüksek irtifalarda uçabiliyor ve her türlü hava koşulunda geniş alanların gerçek zamanlıya yakın, yüksek çözünürlüklü görüntülerini alabiliyor.

ABD ordusunun Merkezi Kuvvetler Komutanlığı sözcüsü Bill Urban hiçbir ABD hava aracının İran hava sahasında uçmadığını belirtti.

Tasnim haber ajansında yer alan habere göre İran Yüksek Ulusal Güvenlik Konseyi genel sekreteri ise "Hava sahamız kırmızı çizgimiz ve İran hava sahamızı ihlal eden her ülkeye her zaman karşılık verdi ve güçlü şekilde karşılık vermeye devam edecek" dedi.

Haberin orijinali için tıklayınız: Bu haber, linkleri yukarıda belirtilen haber ya da haberlerden derlenmiştir. Tam çevrilmiş metin olmayabilir.

(Haberi çeviren Canan Sevgili Redaksiyon Birsen Altaylı)

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+