Aramanıza ilişkin sonuç bulunamadı
Çin - Caixin İmalat Satın Alma Müdürleri Endeksi (PMI)

Çin - Caixin İmalat Satın Alma Müdürleri Endeksi (PMI)

Açıklanan: 51,2
Beklenti: 50,5
Önceki: 50,7
Önem Seviyesi:
Yayınlanma Tarihi: 01.07.2020
Döviz: CNY
Ülke: Çin
Rapor Kaynağı: Markit

Flash rakamlar, ay sonuna yaklaşık 6 iş günü kala yayınlanan verilerdir. Son rakamlar, flash rakamların yayınlanmasının ardından eski rakamların üzerine yazılır ve bir sonraki Flash hazır olduğunda yeniden üzerine yazılır. Satın Alma Müdürleri Endeksi (PMI) tüm ekonomi için önde gelen bir indikatör olmakla birlikte imalat sektöründeki faaliyet ile ilgili ortalama bir görüş sağlamak üzere geliştirilmiş bir bileşik indikatördür. Satın Alma Müdürleri Endeksi 50.0 puanın altında olması, imalat ekonomisinin daraldığını gösterir. Endeksin 50.0 puanın üzerinde olması ise imalat ekonomisinde genişleme olduğunu gösterir.
Beklentiden yüksek gelen veri CNY için pozitif/boğa piyasası, beklentiden düşük gelen veri ise CNY için negatif/ayı piyasası anlamına gelebilmektedir.

Yayınlanma Tarihi Açıklanan Beklenti Önceki
01.07.2020 (Haz) 51,2 50,5 50,7
01.06.2020 (May) 50,7 49,6 49,4
30.04.2020 (Nis) 49,4 50,3 50,1
01.04.2020 (Mar) 50,1 45,5 40,3
02.03.2020 (Şub ) 40,3 45,7 51,1
03.02.2020 (Oca) 51,1 51,3 51,5

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 简体中文 繁體中文 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+

Uygulamayı İndirin

Daha fazla piyasa öngörüsü, daha fazla alarm, daha fazla özelleştirilmiş varlık takip listesi. Hepsi uygulamamızda.

Investing.com Uygulamada daha iyi!

Daha çok içerik, daha hızlı fiyatlar ve grafiklerle birlikte, daha kolay bir deneyim sadece Uygulamada.