BTC-ETH-XRP fiyat değerlendirmesi

BTC-ETH-XRP fiyat değerlendirmesi

Berkay Aybey  | 11.02.2020 16:01

Kripto paraları 2018 ve 2019 yıllarından sonra 2020 ile beraber tekrar pozitif havanın etkisi altında izliyoruz. Uzun süren ayı piyasasının ardından birçok koin dip bölgelerine ulaşmış durumda. Ancak tüm bu süreç boyunca kripto para piyasasının gerek teknik gerek hukuksal ve finansal yönden ciddi geliştirmeler geçirdiğini ve çok daha olgun bir yapıya kavuştuğunu da kesinlikle belirtebiliriz.

Bitcoin özelinde baktığımızda ise 4 yılda bir yaşanan ve fiyat üzerinde şu ana kadar baktığımızda hep pozitif etkiler yaratmış olan teknik bir güncellemenin yine aynı şekilde fiyatı etkisi altına aldığını görüyoruz.

Bitcoin fiyatının ‘Halving’ adı verilen bu geliştirme ile beraber $6500 seviyelerinden başladığı yükseliş trendine devam etmesi bekleniyor. Tabi bu durum bayrak para olan Bitcoin’i takip eden altkoinler için de yükselişlerin yaşanması için gerekli altyapıyı sağlıyor.

BTC/USD

BTC 4 Saatlik Görünüm

Bitcoin için en önemli destek bölgesi $9500-$9800 aralığı olarak gösterilebilir. Bu bölgenin üzerinde kalması mevcut trendin agresifliğinin korunmasını sağlayacaktır. Bu sebeple kısa vadede düzeltmeler görsek de Bitcoin için pozitif havanın devam ettiğini kesinlikle söyleyebiliriz.

Bu sebeple mevcut trendin devam etmesi durumunda izleyeceğimiz sıradaki hedefler: $10.300 - $10.900 - $11.500 seviyeleridir.

$9500 aşağısında ise güçlü bir destek bölgesinin kırılması neticesinde fiyatın ciddi bir düşüşle $8900 destek seviyesini test etmesini bekliyoruz.

ETH Günlük Grafik

ETH/USD

Ethereum son geliştirmeleriyle beraber ve Bitcoin’in de sağladığı altyapı sayesinde güzel bir ivme yakaladı. Bu ivme neticesinde fiyatın yılbaşından bu yana %70’in üzerinde getiri sağladığını görüyoruz.

Mevcut konumda Eth fiyatı yükselen bir kanal içerisinde seyrediyor ve şu anda kanalın üst bandında mevcut bir sıkışma söz konusu. Bu sebeple kısa vadede fiyatın düzeltmelere devam etmesi beklenebilir.

Bu düzeltmeler neticesinde izleyeceğimiz destekler: $208 - $200 seviyeleridir.

Fiyatın mevcut düzeltme hareketleri sonrasında yükseliş trendine devam etmesi durumunda ise izleyeceğimiz dirençler : $225 - $232 - $240 seviyeleridir.

XRP 4 Saatlik Grafik

XRP/USD

XRP için $0.28 seviyesi fiyatın bulunduğu bölgedeki en güçlü direnç olarak gösterilebilir. Bu yüzden fiyatın satış baskısıyla karşılaşması normal karşılanmalı.

Fiyatın bulunduğu noktada $0.267 destek seviyesi kritik önemde bulunuyor. Destek seviyesinin kırılması sert düşüşlerin beraberinde gelmesini sağlayabilir. Böyle bir durumda sıradaki destek hedefleri : $0.254 - $0.247 seviyeleridir.

Mevcut konumun korunması durumunda fiyatın 0.28 direncini geçmek için tekrardan yükselmesini bekliyoruz. Bu durumda $0.28 ilk izleyeceğimiz direnç olmakla birlikte sonrasında, $0.29 ve $0.30 dirençlerini takip edeceğiz.

Berkay Aybey

İlgili Makaleler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+

Uygulamayı İndirin

Daha fazla piyasa öngörüsü, daha fazla alarm, daha fazla özelleştirilmiş varlık takip listesi. Hepsi uygulamamızda.

Uygulamayı İndirin

Daha fazla piyasa öngörüsü, daha fazla alarm, daha fazla özelleştirilmiş varlık takip listesi. Hepsi uygulamamızda.