Fed'den 50bps Faiz İndirim Beklentileri Artış Gösterdi

Fed'den 50bps Faiz İndirim Beklentileri Artış Gösterdi

Kemal Zenbel  | 19.07.2019 13:14

GÜNÜN GELİŞMELERİ

TÜRKİYE:
Bugün yurtiçinde ekonomik gündem sakin. Dün ABD Başkanı Trump’ın yapmış olduğu ‘yaptırım düşünmüyorum’ açıklamasının ardından bugün BIST-100 endeksi 103.000’e doğru yükseldi ardından kar satışlarıyla bir miktar geriledi.

ABD:
New York Fed Başkanı’nın 31 Temuz FOMC toplantısına ilişkin 50 baz puan indirim olabilir açıklamasının ardından ABD vadelilerinde yukarı yönde hareketler görmekteyiz. Ancak gelen mevcut veriler doğrultusunda 50 baz puan indirim beklentileri sınırlı kalabilir.
Bugün ABD’de Michigan tüketici güven endeksi takip edilecek. Bu verinin önemli bir etkisi olmayacaktır.

EURO BÖLGESİ: Euro Bölgesi’nde bugün ekonomik gündem sakin. Fed’in 31 Temmuz’da 50 baz puan indirim yapabileceğine yönelik artan beklentiler neticesinde küresel risk iştahı canlandı ve bu durum DAX endeksini yukarı yönde hareket ettiriyor.

PETROL: Bu hafta gelen stok verilerinin beklentilerin üzerinde artışa işaret etmesi sonrasında aşağı yönde teknik kırılma yaşayan petrolde bugün tepki alımları geldiğini görmekteyiz.

BIST 100
Endekste dün 100.800 yukarı yönde kırıldı ve alımlar kuvvetlendi. Bu seviyeyi artık destek olarak izleyeceğiz. Bu bölge üzerinde kalındığı sürece görünüm pozitif kalacaktır. Direnç olarak ise 103.000’i izliyoruz. Bu eşik geçilirse 105.000 hedeflenebilir. Endekste kar satışlarının devamı durumunda 101.700 ara destek olarak izlenebilir.
BİST100

DAX

Endeks 12.450 altındaki satış baskısı devam ediyor. Mevcut durumda 12.300 altındaki hareketlerde baskı derinleşebilir. Bu kapsamda 12.200’e doğru baskı görebiliriz. Endekste güçlü bir yukarı yönde eğilim için 12.450 üzeri hareket gerekiyor.
DAX

DOW JONES

Endekste 26.900 desteğine dikkat etmek gerekiyor. Kısa vadede 26.900 üzerinde kalınması bu görünümün devam açısından önemli olacak. Bu kapsamda endekste ana direnç olarak 27.400 izlenebilir. Bu bölgeye yükselişler kar satışını beraberinde getirebilir. Endeksin 26.900 altına sarkması durumunda ivme kaybı görebiliriz ve 26.700 hedeflenebilir.
DOW JONES

WTI

Petrolde pozitif teknik görünüm bozuldu. Bu aşamada 56.00 desteği kritik olacaktır. Bu destek de kırılırsa satışlar derinleşebilir ve 54.60 hedeflenebilir. Petrolün 56.00 üzerinde kalması tepki alımları için önemli olacaktır. Bu kapsamda 57.00’ye doğru hareket beklenebilir.
WTI

EURTRY

Paritede 6.31 destek bölgesinin çalıştığını görmekteyiz. Bu destek üzerinde toparlanma sürebilir. Bu kapsamda 6.38 ilk direnç olarak izlenebilir. Paritede yeni bir satış baskısı için 6.31’in kırılması gerekiyor.
EUR/TRY

ETHUSD

Ethereum’da 230 direnci altındaki zayıf görünüm sürüyor. Bu eşik geçilmediği sürece görünüm aşağı yönde olmaya devam edecektir. Ara destek olarak 216 izlenebilir. Bu destek kırılırsa 190’a doğru baskı görebiliriz.

ETH

Kemal Zenbel

İlgili Makaleler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Navysealss
Navysealss

kemal bey 0.50 baz puan fantastik kalir powel de piyasadaki bu söylemlerin önüne gecen bir aciklamasida var muhdemel olan 0.25 ancak bu bir ay da ertelenebilir gibi benim bir gorusum var hayirlisi diyelim ama fed faiz kararini acikladiginda piyasa kontrpiyede kalmis olacak dir ve bunu ön gorerek ben sahsim adina usd lehine islemde olacagim   ... (Devamını Oku)

19.07.2019 16:34 GMT· Cevap
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+