Kripto piyasasında yükseliş sürecek mi?

Kripto piyasasında yükseliş sürecek mi?

Berkay Aybey  | 17.02.2020 11:44

Hafta sonu boyunca sakin bir Bitcoin izlesek de altkoinlerde ciddi yükselişler ve sonrasında yine ciddi düzeltmeler görüldü. Bunun sebebi olarak Bitcoin’deki hareket beklentisi ve bu hareketin riskinin değerlendirilmesi gösterilebilir. Dolayısıyla bir süredir pozitif bir altyapının oluşmasıyla beraber altkoinlere kayan kripto piyasası tekrardan altkoinlerden çekilerek Dolar veya Bitcoin’e dönmüş durumda.

BTC/USD

Bitcoin’in $9500 - $9800 destek bölgesini korumaya devam etmesi neticesinde pozitif görünüm sürdüğünü söyleyebiliriz. Hafta boyunca gördüğümüz düşüş hareketleri genel yükseliş trendi içerisinde bir düzeltme olarak değerlendirilebilir. Bu yüzden kısa vadede gerçekleşen negatif etkilerin genel trendi bozmadığını söyleyebiliyoruz.

Fiyatın bahsettiğimiz destek bölgesi sebebiyle $9500 seviyesine kadar düşme esnekliği mevcut olmakla birlikte bu seviyeyi koruduğu sürece yükselişin devam etmesini bekliyoruz.

Dirençler : $10.300 - $10.900 - $11.500 - $11.750

Destekler : $9.800 - $9.500 - $9.200 - $8.900

btc 4 saatlik grafik

ETH/USD

Fiyat içerisinde bulunduğu yükseliş kanalının da üzerine çıkarak bir süredir çok yüksek düzeyde talep görüyordu. Bu sebeple mevcut düzeltme hareketi beklentiler dahilinde değerlendirilebilir.

Ether fiyatı için de genel yükseliş trendinin bozulduğuna dair herhangi bir sinyal görmüyoruz. Mevcut düzeltme hareketiyle beraber fiyat, yükseliş kanalının üst bandını destek seviyesi olarak test ediyor. Kanalın içerisine girmemesi bize halen yüksek talep bölgesinde olduğunu gösteriyor. Bu sebeple Ether’in yükselişine devam etmesi beklenebilir.

BTC fiyatının da $9.800 seviyesini koruması durumunda Ethereum'daki pozitif hava sürecektir.

Dirençler : $260 - $270 - $280

Destekler : $250 - $242 - $232

btc 4 saatlik grafik

XRP/USD

XRP fiyatı $0.34 direncinden sonra ciddi bir düşüş gösterdi. Buradaki hareketin $0.28 ana desteğine kadar devam etmesi sebebiyle mevcut düşüşe düzeltme diyemiyoruz. Dolayısıyla ana destekten başlayan yükseliş hareketinin bittiğini bize gösteriyor. Ancak bu durum fiyatın sadece kısa vadeli analizi için önem taşıyor.

Xrp için orta ve uzun vadeli beklentiler ana destek noktası olan $0.28 seviyesine dayanıyor. Bu seviye fiyatın daha uzun süreli trend hareketleri için çok önemli. Bu seviye korunduğu sürece kısa vadede gördüğümüz güçlü satış baskısının yerini tekrardan yükseliş beklentilerine bırakacağını düşünüyoruz.

Dirençler : $0.290 – $0.300 – $0.313

Destekler : $0.280 - $0.267 - $0.254

xrp 4 saatlik grafik

Berkay Aybey

İlgili Makaleler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Orhan Tamaç
Orhan Tamaç

hadi bakalim   ... (Devamını Oku)

22.02.2020 10:01 GMT· Cevap
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+

Uygulamayı İndirin

Daha fazla piyasa öngörüsü, daha fazla alarm, daha fazla özelleştirilmiş varlık takip listesi. Hepsi uygulamamızda.

Uygulamayı İndirin

Daha fazla piyasa öngörüsü, daha fazla alarm, daha fazla özelleştirilmiş varlık takip listesi. Hepsi uygulamamızda.