USDTRY, Gerildikçe Geriliyor!

USDTRY, Gerildikçe Geriliyor!

Kudret Ayyıldır  | 13.06.2019 11:27

​Lastik ipi her çektiğinizde aslında dayanıklılığını da zayıflatmış olursunuz. Önceden kesmek için bir bıçağa ihtiyacınız varken, gergin ipi artık bir kağıt ile bile kesebilirsiniz.

USDTRY kurundaki son hareketleri bu olaya benzetiyorum.

Belli başlı temel makro ve politik konular olsa da ipin gerginleşmeye devam ettiğini söyleyebilirim. Bu durum, kırılganlıklarımızı oldukça güçlendiriyor ve ufak meselelerde daha ivme kazanabilecek bir ortamı beraberinde getirme olasılığını oluşturabilir.

Bu sebeple de ay sonuna kadar USDTRY ile alakalı çok dikkatli olmak gerekiyor. Bu kadar çok fazla gündem maddesi varken ve yarın ne olacağını, piyasaların bu duruma nasıl tepki vereceğini bilemezken, ay sonuna kadar ne olabileceğini kestirebilmek, kahve falından öteye geçmeyecektir.

İllaki bir beklenti duymak istiyorsanız, kısa vadeli olarak 5,8600 – 5,7550 arasında Envelopes göstergesi eşliğinde kanal içi sıkışma süreci devam ediyor. Özellikle 5,86 bariyeri son süreçteki fiyatlama davranışı sebebiyle kısa vadeli negatif görünüm tamam mı devam mı sorusunun cevabında belirleyici olabilir.

USDTRY

Başarılı işlemler dilerim.

Kudret AYYILDIR

Kudret Ayyıldır

İlgili Makaleler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+