Meksika piyasaları kapanışta yükseldi; S&P/BMV IPC 0,07% değer kazandı

Meksika piyasaları kapanışta yükseldi; S&P/BMV IPC 0,07% değer kazandı

Investing.com  | 11.07.2018 23:35

Meksika piyasaları kapanışta yükseldi; S&P/BMV IPC 0,07% değer kazandı

Investing.com – Meksika hisse senedi piyasaları Çarşamba kapanışın ardından yükseldi Tüketici Malları & Hizmetler, Telekomünikasyon Hizmetleri ve Sağlık sektörlerindeki hisselerin artışıyla yükseldi.

Meksika borsasının kapanışıyla S&P/BMV IPC 0,07% yükseldi.

S&P/BMV IPC altında işlem gören ve seansın en iyi performansını sergileyen Elektra (MX:ELEKTRA) 5,62% veya 32,27 puan yükselerek 606,27 seviyesinden işlem görüyor. Bu sırada Grupo Financiero Santander Mexico SAB de CV Class B (MX:BSMXB) 3,30% veya 0,960 puan artışla 29,980 seviyesinden işlem görürken Grupo Televisa SAB Unit (MX:TLVACPO) 3,20% veya 2,46 puan artışla 79,35 seviyesinden işlem görüyor.

Seansın en kötü performansını sergileyen Wal Mart V (MX:WALMEX) 3,57% veya 1,970 puan düşüşle 53,170 seviyesinden kapandı. Gmexico (MX:GMEXICOB) 2,95% veya 1,670 puan düşüşle 54,900 seviyesinden işlem görürken Alfa A (MX:ALFAA) 1,79% veya 0,420 puan değer kaybederek 23,080 seviyesinden işlem görüyor.

Meksika Borsası değer kaybeden hisse senetlerinin sayısı 154 iken değer kazananlarınki 125 olarak belirlendi. Ayrıca 10 adet hisse senedi sabit kaldı.

Ağustos vadeli Altın Vadeli İşlemleri 1,08% veya 13,60 değer kaybederek onsu $1.241,80 seviyesinden işlem görüyor. Diğer yandan emtialarda Ağustos vadeli Ham Petrol WTI Vadeli İşlemleri 4,64% veya 3,44 oranında düşüşle varili $70,67 seviyesinden işlem görüyor. Bu sırada Eylül vadeli Brent Petrol Vadeli İşlemleri 6,10% veya 4,81 düşüşle varili $74,05 seviyesinden işlem görüyor.

USD/MXN 0,68% artışla 19,0590 seviyesinden işlem görürken EUR/MXN 0,10% artışla 22,2505 seviyesinden işlem görüyor.

Dolar Endeksi Vadeli İşlemleri 0,68% artışla 94,49 seviyesinden işlem görüyor.

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Fusion Media bu sitede yer alan herhangi bir bilgi, tablo ve al/sat işareti bilgisinden kaynaklanan kayıp ya da zararlarınızdan sorumlu değildir. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Kripto paralar ile yatırım yapmak da belirli riskleri beraberinde getirir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kripto para yatırımları, tüm yatırımcılar için uygun değildir. Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Bu yüzden Fusion Media buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak websitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.
İşbu sözleşmenin aslı İngilizcedir ve İngilizce ve Türkçe versiyonu arasında tutarsızlık olduğunda İngilizce versiyonu dikkate alınacaktır.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+