Peru piyasaları kapanışta düştü; S&P Lima General 0,25% değer kaybetti

Peru piyasaları kapanışta düştü; S&P Lima General 0,25% değer kaybetti

Investing.com  | 14.03.2018 00:35

Peru piyasaları kapanışta düştü; S&P Lima General 0,25% değer kaybetti

Investing.com – Peru hisse senedi piyasaları Salı kapanışın ardından düştü Maden, Metal Harici Mineraller ve Sanayi sektörlerindeki hisselerin düşüşüyle düştü.

Lima borsasının kapanışıyla S&P Lima General 0,25% düştü.

S&P Lima General altında işlem gören ve seansın en iyi performansını sergileyen Empresa Agroindustrial Pomalca (LM:POM) 10,17% veya 0,012 puan yükselerek 0,130 seviyesinden işlem görüyor. Bu sırada Panoro (LM:PML) 1,96% veya 0,005 puan artışla 0,260 seviyesinden işlem görürken Grana Y Monter (LM:GRA) 1,88% veya 0,030 puan artışla 1,630 seviyesinden işlem görüyor.

Seansın en kötü performansını sergileyen Buenaventura (LM:BVN) 2,58% veya 0,400 puan düşüşle 15,100 seviyesinden kapandı. Milpo (LM:MIL) 2,28% veya 0,120 puan düşüşle 5,150 seviyesinden işlem görürken Unacem (LM:CEL) 1,70% veya 0,050 puan değer kaybederek 2,900 seviyesinden işlem görüyor.

Lima Menkul Kıymetler Borsası değer kaybeden hisse senetlerinin sayısı 15 iken değer kazananlarınki 14 olarak belirlendi. Ayrıca 12 adet hisse senedi sabit kaldı.

Nisan vadeli Ham Petrol WTI Vadeli İşlemleri 0,77% veya 0,47 değer kaybederek varili $60,89 seviyesinden işlem görüyor. Diğer yandan emtialarda Mayıs vadeli Brent Petrol Vadeli İşlemleri 0,09% veya 0,06 oranında artışla varili $64,77 seviyesinden işlem görüyor. Bu sırada Nisan vadeli Altın Vadeli İşlemleri 0,45% veya 6,00 artışla onsu $1.326,80 seviyesinden işlem görüyor.

USD/PEN 0,08% artışla 3,2625 seviyesinden işlem görürken EUR/PEN 0,71% artışla 4,0423 seviyesinden işlem görüyor.

Dolar Endeksi Vadeli İşlemleri 0,21% düşüşle 89,70 seviyesinden işlem görüyor.

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+