ABD'de ÜFE Ağustos'ta beklentilerden yüksek geldi

ABD'de ÜFE Ağustos'ta beklentilerden yüksek geldi

Investing.com  | 11.09.2019 15:39

ABD'de ÜFE Ağustos'ta beklentilerden yüksek geldi

Investing.com - ABD'de ÜFE Ağustos'ta aylık %0,1 artış gösterirken yıllık bazda ise %1,7 beklentisine karşılık %1,8 ile Mayıs sonrası en iyi seviyeyi gördü. Çekirdek ÜFE aylık %0,2 ve yıllık %2,3 ile beklenti üzerinde artış gösterdi.

Bu ay içinde açıklanan 2. çeyrek büyüme son okunmasında reel harcamalardaki artış dikkat çekmişti ve bölgesel Fed yetkilileri de ekonomide harcamaların desteğinin yüksek olduğununa vurgu yapmış ancak bunun enflasyona ne derece katkı sağlayacaklarını izleyeceklerini belirtmişlerdi.

Enflasyon öncü göstergesi olan ÜFE, Ağustos'ta beklentileri karşıladı ve yarın açıklanacak TÜFE beklentilerini de yükseltti.

Güne yükselişle başlayan ABD Dolar Endeksi ÜFE verisinin ardından 98,66 seviyesi ile gün içi en yüksekte işlem görüyor.

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Sadik Demir
Sadik Demir

enfilasyon.yurtg.disinda.bile.yuksek.devlet.baskannlari.bir.araya.gelip.bir.ortak.cozum.bulmali.ve.butun.dunya.bu.dertten.kurtulur.kinse.zordurumda.kalmas.  ... (Devamını Oku)

11.09.2019 12:59 GMT· Cevap
Future Öztürk
Future Öztürk

  ... (Devamını Oku)

11.09.2019 12:43 GMT· Cevap
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+