Dolar, küresel piyasalardaki düşüşünü hızlandırdı, EUR/USD 1,13'ü aştı

Dolar, küresel piyasalardaki düşüşünü hızlandırdı, EUR/USD 1,13'ü aştı

Investing.com  | 20.06.2019 14:29

Dolar, küresel piyasalardaki düşüşünü hızlandırdı, EUR/USD 1,13'ü aştı

Investing.com - Küresel ekonomideki zayıflama ve bölgesel risklerle merkez bankaları para politikalarında değişikliğe hazırlanıyor. Fed Başkanı Powell’ın ay başındaki güvercin açıklamaları zayıf ABD verileri sonrası faiz indirimi beklentileri arttı. Fed de dünkü toplantısında piyasa beklentilerini karşılayan güvercin açıklamalarda bulundu ve hem göstergelerdeki revizyon hem de yetkililerin ön görüleri bu yıl içinde birden fazla faiz indirimi olasılığını güçlendirdi.

ECB tarafında ise Draghi, hafta içinde ek genişleme araçlarından faiz indirimi de kullanabileceklerini açıkladı ve ECB kanadından da faiz indirimi beklentileri kuvvetlendi.

Hafta başında Draghi’nin açıklamaları ile 1,1180 seviyesine gerileyen EUR/USD dün FOMC sonrası 1,1255’e yükseldi, ancak yükseliş bugün ivmesini artırdı ve parite 1,1320 seviyesini aşarak 12 Haziran sonrası kayıplarını sildi.

FOMC sonrası değer kaybeden ABD Dolar Endeksi'nin 96,50 seviyesine inmesi ve dolardaki gün içi düşüşün hızlanması ile EUR/USD de de son haftanın en hızlı günlük yükselişini yaşıyor.

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+