Brezilya piyasaları kapanışta düştü; Bovespa 2,94% değer kaybetti

Brezilya piyasaları kapanışta düştü; Bovespa 2,94% değer kaybetti

Investing.com  | 14.08.2019 23:35

Brezilya piyasaları kapanışta düştü; Bovespa 2,94% değer kaybetti

Investing.com – Brezilya hisse senedi piyasaları Çarşamba kapanışın ardından düştü Hammadde, Sanayi ve Gayrimenkul sektörlerindeki hisselerin düşüşüyle düştü.

São Paulo borsasının kapanışıyla Bovespa 2,94% düştü.

Bovespa altında işlem gören ve seansın en iyi performansını sergileyen IRB Brasil Resseguros SA (SA:IRBR3) 0,04% veya 0,04 puan düşerek 100,53 seviyesinden işlem görüyor. Bu sırada B2W VAREJO ON NM (SA:BTOW3) 0,45% veya 0,20 puan düşüşle 44,13 seviyesinden işlem görürken Smiles Fidelidade SA (SA:SMLS3) 0,67% veya 0,24 puan düşüşle 35,81 seviyesinden işlem görüyor.

Seansın en kötü performansını sergileyen KROTON ON NM (SA:KROT3) 10,54% veya 1,36 puan düşüşle 11,54 seviyesinden kapandı. Embraer SA (SA:EMBR3) 6,31% veya 1,23 puan düşüşle 18,27 seviyesinden işlem görürken Centrais Eletricas Brasileiras SA (SA:ELET3) 5,74% veya 2,50 puan değer kaybederek 41,07 seviyesinden işlem görüyor.

São Paulo Borsası değer kaybeden hisse senetlerinin sayısı 453 iken değer kazananlarınki 115 olarak belirlendi. Ayrıca 31 adet hisse senedi sabit kaldı.

Bovespa için zımni volatilite ölçümü yapan CBOE Brazil Etf Volatility 12,74% oranında artışla 35.31 puanı gördü. 1 ayın en yüksek seviyesini vurdu.

Aralık vadeli Altın Vadeli İşlemleri 0,72% veya 10,85 değer kazanarak onsu $1.524,95 seviyesinden işlem görüyor. Diğer yandan emtialarda Eylül vadeli Ham Petrol WTI Vadeli İşlemleri 3,54% veya 2,02 oranında düşüşle varili $55,08 seviyesinden işlem görüyor. Bu sırada Eylül vadeli Amerikan Kahve C Vadeli İşlemleri 1,56% veya 1,50 düşüşle $94,85 seviyesinden işlem görüyor.

USD/BRL 1,92% artışla 4,0406 seviyesinden işlem görürken EUR/BRL 1,59% artışla 4,4987 seviyesinden işlem görüyor.

Dolar Endeksi Vadeli İşlemleri 0,24% artışla 97,868 seviyesinden işlem görüyor.

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+