Kaşıkçı cinayetinin aydınlatılmasına, sorumlularının hesap vermesine yönelik BM Raportörü'nün tavsiyelerini kuvvetle destekliyoruz-Çavuşoğlu

Kaşıkçı cinayetinin aydınlatılmasına, sorumlularının hesap vermesine yönelik BM Raportörü'nün tavsiyelerini kuvvetle destekliyoruz-Çavuşoğlu

Reuters  | 20.06.2019 08:40

Kaşıkçı cinayetinin aydınlatılmasına, sorumlularının hesap vermesine yönelik BM Raportörü'nün tavsiyelerini kuvvetle destekliyoruz-Çavuşoğlu

İSTANBUL, 20 Haziran (Reuters) - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Birleşmiş Milletler (BM) Raportörü Agnes Callamard'ın Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinin aydınlatılmasına, sorumlularının hesap vermesine yönelik tavsiyelerini kuvvetle desteklediklerini bildirdi.

Çavuşoğlu, sosyal medya hesabından BM Yargısız ve Keyfi İnfazlar Özel Raportörü Callamard'ın Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin hazırladığı raporla ilgili mesaj yayınladı.

Birleşmiş Milletler'in (BM) faili meçhul cinayetleri araştırmaktan sorumlu yetkilisi Agnes Callamard, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinde delillerin Suudi Arabistan Veliaht Prens Muhammed Bin Salman ve diğer üst düzey Suudi yetkililerin cinayette sorumlulukları olduğunu ortaya koyduğunu belirtti. Arabistan'da dışişlerinden sorumlu bakan Adel al-Jubeir, Suudi Veliaht Prens Muhammed Bin Salman ve diğer üst düzey yetkililerin Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinde sorumlulukları olduğuna dair güvenilir kanıt bulunduğunu belirten Birleşmiş Milletler (BM) raporunu reddetti. Adel el Jubeir Twitter'da yaptığı açıklamada, "Yeni bir şey yok... Raportörün insan hakları konseyindeki raporu, güvenilirliğini hiçe sayan şekilde bariz çelişkiler ve temelsiz iddialar içeriyor" dedi.

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+