BİST100, BİST30 Ağustos, AFYON, AGHOL Teknik Görünüm

BİST100, BİST30 Ağustos, AFYON, AGHOL Teknik Görünüm

Aziz Cem Güler  | 11.07.2019 11:27

BİST100

BİST100 endeksi 95,585 puandan yüzde 1.83 yukarıda kapattı. Dün FED Başkanı’nın açıklamaları ile küresel piyasalarda görülen olumlu havanın endekse yansıması da olumlu oldu ve 95,500 seviyesini üzerinde bir kapanış oldu. Bu olumlu havanın yerini satışa bırakması ile tekrar 96,000 seviyelerine geri çekilme söz konusu olabilir. Yukarı trendin devamı için ise 100,700 üstünde kapanışların olması gerekecektir.

BİST30YVADE

BİST30 Ağustos sözleşmesi 127.725 puandan yüzde 1.81 yukarıda kapattı. Dün 125.000 destek seviyesini test eden kontrat sonrasında gelen alımlarla 127.500 üzerinde bir kapanış yaptı. Bugün de bu hareketin devamını getirebilirse yukarı hareketinin devamı gelebilir. Fakat gelecek satışların tekrar 125.000 seviyelerinde karşılanabilmesi önem taşıyacaktır.

Dirençler: 130.000-133.825-136.350
Destekler: 125.000-122.350-121.125

Hisse Takip
AFYON
Afyon Çimento düşen trend içerisinde 2.50 TL seviyesinin altına kadar geriledikten sonra tekrar 4.20 trend üst bandına kadar yükseldi. Bu seviyeden geri çekilmiş olmasına rağmen tekrar bu seviyenin üstüne çıkabilirse trendini kırmış olacağından yukarı bir harekete başlayabilir. 5.50 bu durumda ilk hedef seviyesi olacaktır. Direncin çalışması durumunda ise 3.50 seviyeleri destek olarak takip edilmelidir.

AFYON

AGHOL
Anadolu Grubu Holding 10 TL desteğini tekrar test ediyor. Bu seviyenin üstünde kalabildiği sürece 14 TL seviyelerine kadar yükselme olasılığı yüksek olacaktır. 9 TL desteğinin altındaki kapanışlarda ise satışların hızlanması beklenebilir.

AGHOL


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu yorum ve tavsiyeler, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Aziz Cem Güler

İlgili Makaleler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+