Dolar/TL kritik direnç seviyesine yükseldi!

Dolar/TL kritik direnç seviyesine yükseldi!

Investing.com  | 13.09.2017 18:44

Dolar/TL kritik direnç seviyesine yükseldi!

Investing.com - Yıl içinde oldukça kötü performans gösteren dolar, küresel piyasalardaki kayıplarını oldukça genişletti ve endeks 91,0 seviyesine gerileyerek son iki yılın en düşüğünü gördü.

Yeni haftada piyasalarda ABD enflasyon rakamları en önemli veri konumunda ve enflasyon öncü göstergelerden olan ÜFE’nin Ağustos’ta çok ufak bir oranla beklentinin altında kalması piyasalarca negatif algılanmadı.

ÜFE’nin ardından Dolar Endeksi yükselişe geçti ve dolar da hem majör hem de gelişen ülke para birimleri karşısında yükselişe geçti.

Majör paritelerde son durum:

EUR/USD; %0,61 kayıpla 1,1995’ten 1,1890’a geriledi.

GBP/USD; %0,53 kayıpla 1,32 tabanına geriledi.

USD/CHF; %0,56 KAZANÇLA 0,9650 seviyesine yükseldi.

USD/JPY; %0,46 kazançla 110,68 seviyesine yükseldi.

Gelişen ülke para birimlerinin dolar karşısındaki seyri:

USD/TRY; dün 3,39 seviyesinden yükselişe geçen kur, bugün %0,84 değerlendi ve 3,46 direncini test etti. Yarınki TCMB toplantısı ve TÜFE ile volatilite yükselecektir. 3,46 direncinin korunması durumunda, yükselişler devam edebilir.

USD/ZAR; %1,30 kazançla 13,1760 seviyesine yükseldi.

USD/IDR; %0,20 kazançla 1322 seviyesine yükseldi.

USD/RUB; %0,61 kazançla 57,9826 seviyesine yükseldi.

Dolar karşısında en çok değer kaybı yaşayan para birimi Güney Afrika Randı oldu ve ikinci sırada da Türk Lirası yer alıyor.

BIST 100 Endeksi de günü 0,89 düşüşle 108,155 puandan kapattı.

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Bay Turan
Bay Turan

Parlak Vereceği 1 Haftadan Belli   ... (Devamını Oku)

13.09.2017 15:58 GMT· Cevap
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Fusion Media bu sitede yer alan herhangi bir bilgi, tablo ve al/sat işareti bilgisinden kaynaklanan kayıp ya da zararlarınızdan sorumlu değildir. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Kripto paralar ile yatırım yapmak da belirli riskleri beraberinde getirir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kripto para yatırımları, tüm yatırımcılar için uygun değildir. Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Bu yüzden Fusion Media buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak websitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.
İşbu sözleşmenin aslı İngilizcedir ve İngilizce ve Türkçe versiyonu arasında tutarsızlık olduğunda İngilizce versiyonu dikkate alınacaktır.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+