Gün Öncesi: İşsizlik ve Konut Verileri, İmalatta Toparlanma, Nvidia Raporu

Gün Öncesi: İşsizlik ve Konut Verileri, İmalatta Toparlanma, Nvidia Raporu

Investing.com  | 20.05.2020 23:30

Gün Öncesi: İşsizlik ve Konut Verileri, İmalatta Toparlanma, Nvidia Raporu

Yazar: Kim Khan

Investing.com – Ekonomilerin yeniden açılmasına dair umutlar alıcılara kazandırmaya devam ederken Wall Street, güçlü bir kazançla daha oturumu bitirdi.

Fed’in Nisan tutanakları da buna yardım etti. Bankanın karamsar uyarıları, tüm para politikası araçlarını kullanma sözü ile etkisizleşti.

Bugün istihdam, konut, imalat ve hizmet aktivitesi üzerine veriler göreceğiz.

Ve Wall Street’in favorisi teknoloji hisseleri kazançlarını raporlayacak.

Bugün piyasaları hareketlendirebilecek üç gelişme:

1. İşsizlik başvurularında ve var olan konut satışlarında düşüş bekleniyor

İşsizlik başvuruları, ekonomistlerin geçen hafta düşüş yaşandığı ancak hafif bir düşüş olduğu yönünde tahminleri ile bugün yayınlanacak.

Çalışma Bakanlığı rakamlarını TSİ 15.30’da paylaşacak.

Investing.com tarafından derlenen tahminlere göre ilk işsizlik başvurularının 3 milyon olan bir önceki haftaya göre 2,4 milyon olması bekleniyor. Devam eden işsizlik başvuruları için ise beklenti, yaklaşık 24,8 milyona yükselmiş olduğu yönünde.

Var olan konut satışlarına ilişkin son rakamlar, yerel saat ile 10.00’da Ulusal Emlakçılar Birliği tarafından yayınlanacak.

Ekonomistler var olan konut satışlarının Nisan ayında %18,9 düşerek yıllık 4,3 milyona gerilemiş olmasını bekliyor.

2. İmalatta yeşil ışık mı var?

İmalat sektörüne gelince; Philadelphia Fed, bölgesel aktivite ölçümünü TSİ 12.30’da paylaşacak.

Investing.com tarafından derlenen tahminlere göre Mayıs ayı Philly Fed endeksinin, Nisan ayındaki -56,6 puandan -41,5’e yükselerek gelişme göstermesi bekleniyor.

Markit, imalat ve hizmet satın alma müdürleri endekslerini (PMI) paylaşacak.

Mayıs ayı imalat PMI ön rakamlarının, Nisan ayında görülen 36,1 puandan 38 puana yükseliş göstermesi bekleniyor.

Hizmet PMI için öngörü ise 26,7 puandan 30 puana artış yönünde.

3. Boğaların favorisi Nvidia raporlama yapacak

Yarı iletken şirketi Nvidia (NASDAQ:NVDA), hisse senetlerindeki güçlü rallinin, fiyatlarını tüm zamanların yükseğine çıkarmasının ardından bugün kazançlarını raporlayacak.

Investing.com’dan Haris Anwar, “çip üreticisinin Covid-19’dan kaynaklanan genel talep durgunluğundan kaçması mümkün olmasa da analistler şirketin bilançosuna, nakit akışına ve ürün kategorilerine odaklanıyor ve bunların her birinin mevcut koşullarda güçlü olması bekleniyor” diye yazdı.

Şirket Wall Street’ten de güven oyu aldı.

Salı günü Susquehanna, hisse üzerindeki fiyat hedefini yükseltti ve Pazartesi günü BMO Capital Markets derecesini piyasa performansından üstün performansa çıkardı.

Briefing.com’a göre BMO, “NVIDIA hisseleri için yedek kulübesinde yeterince bekledik. Düşüncemizi değiştiren tek bir olay gösteremesek de veri merkezi tarafında devam eden uygulama ile yeni çıkan ürünler yardımcı oldu. NVIDIA’nın bilgisayar ortamındaki büyük bir değişimden faydalanmaya devam edecek şekilde konumlandırıldığına inanıyoruz” dedi.

Investing.com tarafından derlenen tahminlere analistler çip üreticisinin, 3 milyar dolar gelir üzerine hisse başına 1,6 dolar kâr raporlamasını bekliyor.

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 简体中文 繁體中文 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+

Investing.com Uygulamasını indirin

Hisseler, endeksler, dövizler, emtia ve tahviller için ücretsiz anlık fiyatlara, grafiklere ve alarmlara ulaşın. En iyi teknik analiz ve tahminleri ücretsiz görün.

Investing.com Uygulamada daha iyi!

Daha çok içerik, daha hızlı fiyatlar ve grafiklerle birlikte, daha kolay bir deneyim sadece Uygulamada.

';