Rusya piyasaları kapanışta yükseldi; MOEX Russia 1,75% değer kazandı

Rusya piyasaları kapanışta yükseldi; MOEX Russia 1,75% değer kazandı

Investing.com  | 21.05.2019 20:00

Rusya piyasaları kapanışta yükseldi; MOEX Russia 1,75% değer kazandı

Investing.com – Rusya hisse senedi piyasaları Salı kapanışın ardından yükseldi Petrol ve Gaz, Maden ve Güç sektörlerindeki hisselerin artışıyla yükseldi.

Moskov borsasının kapanışıyla MOEX Russia 1,75% değer kazandıtüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

MOEX Russia altında işlem gören ve seansın en iyi performansını sergileyen Inter RAO UES (MCX:IRAO) 4,02% veya 0,1555 puan yükselerek 4,0200 seviyesinden işlem görüyor. Bu sırada Tatneft (MCX:TATN) 3,76% veya 25,60 puan artışla 706,70 seviyesinden işlem görürken Gazprom (MCX:GAZP) 3,49% veya 7,00 puan artışla 207,80 seviyesinden işlem görüyor.

Seansın en kötü performansını sergileyen NK RussNeft PAO (MCX:RNFT) 4,17% veya 25,0 puan düşüşle 575,0 seviyesinden kapandı. X5 Retail Group NV (MCX:FIVEDR) 2,16% veya 43,0 puan düşüşle 1.952,0 seviyesinden işlem görürken Rostelecom (MCX:RTKM) 1,67% veya 1,36 puan değer kaybederek 80,00 seviyesinden işlem görüyor.

Moskova Borsası değer kaybeden hisse senetlerinin sayısı 127 iken değer kazananlarınki 99 olarak belirlendi. Ayrıca 13 adet hisse senedi sabit kaldı.

Gazprom (MCX:GAZP) hisseleri 3,49% veya 7,00 değer kazanarak 207,80 seviyesi ile en yükseğine çıktı.

MOEX Russia için zımni volatilite ölçümü yapan Russian VIX 1,43% oranında artışla 20.560 puanı gördü.

Haziran vadeli Altın Vadeli İşlemleri 0,34% veya 4,35 değer kaybederek onsu $1.272,95 seviyesinden işlem görüyor. Diğer yandan emtialarda Temmuz vadeli Ham Petrol WTI Vadeli İşlemleri 0,19% veya 0,12 oranında düşüşle varili $63,09 seviyesinden işlem görüyor. Bu sırada Temmuz vadeli Brent Petrol Vadeli İşlemleri 0,13% veya 0,09 düşüşle varili $71,88 seviyesinden işlem görüyor.

USD/RUB 0,20% düşüşle 64,3998 seviyesinden işlem görürken EUR/RUB 0,25% düşüşle 71,8706 seviyesinden işlem görüyor.

Dolar Endeksi Vadeli İşlemleri 0,13% artışla 97,893 seviyesinden işlem görüyor.

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Polski Português (Portugal) Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+