BİST-30 Endeksi, En'lerin (TKFEN, AKBNK, GARAN) Teknik Analizi

BİST-30 Endeksi, En'lerin (TKFEN, AKBNK, GARAN) Teknik Analizi

Tümay Solak  | 16.07.2019 21:08

Borsa İstanbul üzerinde işlem gören ve BİST-30 Endeksi dahilinde yer alan, gün içerisinde en çok artan, en çok azalan ve en çok hacim yaratan firmaların teknik analizi yapılmaktadır. Bu raporda yer alan yorum ve tavsiyeler, yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

TKFEN Teknik Analiz :
TKFEN
BİST-30 Endeksi dahilinde gün içerisinde en çok artış yaşanan hisse, güne 24.1 seviyesinde açılış yaparken, % 4.55 değer kazancı ile 24.82 seviyesinde işleme kapandı. Günlük en yüksek 24.86, en düşük 23.96 seviyesinde işlem gördü. Günlük işlem hacmine baktığımızda 2,027,252 TL olarak gerçekleşti. 23.41 - 24.27 bandı kısa vadeli destek ile direnç seviyeleri olarak izlenebilir. Bollinger bantlarına baktığımızda, hisse senedinin seviyesi destek seviyesine yaklaşmaktır. Kapanış fiyatlarına baktığımızda ise son beş günlük hareketli ortalama 24.45 seviyesi, son 20 günlük hareketli ortalama 25.15 seviyesini aşağı kestiği gözlemlenmektedir. Teknik göstergelerden trendin yönünü belirlemek için kullanılan MACD ve CCI endekslerine bakıldığında aralarında uyuşmazlık bulunmaktadır, diğer endekslere de bakılması gerekmektedir. Aşırı alım/satım durumunu gözlemlemek için kullanılan RSI ve Stokastik endekslerine bakıldığında aşırı bir alım/satım beklenmemektedir. Tüm piyasa koşullarında kullanılan Momentum ve DMI endekslerine bakıldığında aralarında uyuşmazlık bulunmaktadır, diğer endekslere de bakılması gerekmektedir. İşlem hacmine dair kullanılan MFI endeksine bakıldığında alım yapılması önerilmektedir. İlgili teknik gözlemlere dayanarak tavsiyesi Nötr olarak açıklanabilmektedir.

Destek
23.41, 23.09, 22.55
Direnç
24.27, 24.81, 25.13
Göstergeler
MACD : AL - CCI : NÖTR - RSI : NÖTR - Stokastik : NÖTR - Momentum : AL - DMI : NÖTR - MFI : AL

AKBNK Teknik Analiz :
AKBNK
BİST-30 Endeksi dahilinde gün içerisinde en çok düşüş yaşanan hisse, güne 7.4 seviyesinde açılış yaparken, % -1.92 değer kaybı ile 7.15 seviyesinde işleme kapandı. Günlük en yüksek 7.42, en düşük 7.15 seviyesinde işlem gördü. Günlük işlem hacmine baktığımızda 55,246,928 TL olarak gerçekleşti. 7.13 - 7.51 bandı kısa vadeli destek ile direnç seviyeleri olarak izlenebilir. Bollinger bantlarına baktığımızda, hisse senedinin seviyesi direnç seviyesine yaklaşmaktadır. Kapanış fiyatlarına baktığımızda ise son beş günlük hareketli ortalama 7.3 seviyesi, son 20 günlük hareketli ortalama 7.04 seviyesini yukarı kestiği gözlemlenmektedir. Teknik göstergelerden trendin yönünü belirlemek için kullanılan MACD ve CCI endekslerine bakıldığında aralarında uyuşmazlık bulunmaktadır, diğer endekslere de bakılması gerekmektedir. Aşırı alım/satım durumunu gözlemlemek için kullanılan RSI ve Stokastik endekslerine bakıldığında aşırı bir alım/satım beklenmemektedir. Tüm piyasa koşullarında kullanılan Momentum ve DMI endekslerine bakıldığında aralarında uyuşmazlık bulunmaktadır, diğer endekslere de bakılması gerekmektedir. İşlem hacmine dair kullanılan MFI endeksine bakıldığında yatay bir piyasa seyrinde olmakla birlikte bir trend izlenmemektedir. İlgili teknik gözlemlere dayanarak tavsiyesi Nötr olarak açıklanabilmektedir.

Destek
7.13, 6.98, 6.75
Direnç
7.51, 7.74, 7.89
Göstergeler
MACD : SAT - CCI : NÖTR - RSI : NÖTR - Stokastik : NÖTR - Momentum : AL - DMI : NÖTR - MFI : NÖTR

GARAN Teknik Analiz :
GARAN
BİST-30 Endeksi dahilinde gün içerisinde en çok hacim yaratan hisse, güne 9.41 seviyesinde açılış yaparken, % -1.73 değer kaybı ile 9.1 seviyesinde işleme kapandı. Günlük en yüksek 9.42, en düşük 9.07 seviyesinde işlem gördü. Günlük işlem hacmine baktığımızda 157,082,976 TL olarak gerçekleşti. 9.06 - 9.63 bandı kısa vadeli destek ile direnç seviyeleri olarak izlenebilir. Bollinger bantlarına baktığımızda, hisse senedinin seviyesi destek seviyesine yaklaşmaktır. Kapanış fiyatlarına baktığımızda ise son beş günlük hareketli ortalama 9.41 seviyesi, son 20 günlük hareketli ortalama 9.24 seviyesini yukarı kestiği gözlemlenmektedir. Teknik göstergelerden trendin yönünü belirlemek için kullanılan MACD ve CCI endekslerine bakıldığında aralarında uyuşmazlık bulunmaktadır, diğer endekslere de bakılması gerekmektedir. Aşırı alım/satım durumunu gözlemlemek için kullanılan RSI ve Stokastik endekslerine bakıldığında aralarında uyuşmazlık bulunmaktadır, diğer endekslere de bakılması gerekmektedir. Tüm piyasa koşullarında kullanılan Momentum ve DMI endekslerine bakıldığında aralarında uyuşmazlık bulunmaktadır, diğer endekslere de bakılması gerekmektedir. İşlem hacmine dair kullanılan MFI endeksine bakıldığında yatay bir piyasa seyrinde olmakla birlikte bir trend izlenmemektedir. İlgili teknik gözlemlere dayanarak tavsiyesi Nötr olarak açıklanabilmektedir.

Destek
9.06, 8.85, 8.49
Direnç
9.63, 9.99, 10.2
Göstergeler
MACD : SAT - CCI : NÖTR - RSI : NÖTR - Stokastik : AL - Momentum : AL - DMI : NÖTR - MFI : NÖTR

Tümay Solak

İlgili Makaleler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+

Uygulamayı İndirin

Daha fazla piyasa öngörüsü, daha fazla alarm, daha fazla özelleştirilmiş varlık takip listesi. Hepsi uygulamamızda.