Euro/Dolar – 1,1130 civarı denge arayışı var

Euro/Dolar – 1,1130 civarı denge arayışı var

Serdar Pazı  | 13.01.2020 15:14

ABD ekonomik verilerinin ardından kar satışlarının sınırlı kaldığını ve paritenin artık önemli bir pivot nokta haline gelen 1,1130 civarında kaldığını görüyoruz. Ağaıda 1,1070 destek seviyesi olarak kuvvetli, yukarıda ise belirgin kar satışlarının geldiği 1,1210 direnci takip edilmeli.

Destek: 1,10-1,1070

Direnç: 1,1210-1,1232

GBP/USD – 1,30 desteğine yakın

İngiltere’de MB tarafından ekonomik görünümde bir toparlanma olmaması halinde faiz indirimi yapılabileceğine dair gelen açıklamalar ile parite belirgin bir düşüş yaşarken, 1,30 destek seviyesinin de aşağı yönde zorlanması önemli, EUR/GBP yükselişini sürdürüyor.

Destek: 1,2880

Direnç: 1,32-1,3350

USD/JPY – 110 direnç konumunda

ABD 10 yıllık tahvil faizlerinde yaşanan toparlanma ile beraber paritenin 109.30 seviyesi üzerinde kalmayı sürdürdüğünü ve ilk planda kuvvetli bir direnç olan 110 seviyesini hedeflediğini görüyoruz. Asya piyasalarındaki hava ile beraber olumlu seyir sürecektir görüşündeyiz.

Destek: 107.50-108,50-109,30

Direnç: 110

XAU/USD – Kar satışları etkili

Geçtiğimiz hafta jeopolitik risklerin azalması ile yaşanan sert geri çekilmenin ardından gelen tepki alımlarının sınırlı kaldığını ve 1553-1558 bandının üzerinde kalıcı olunamadığını gözlemliyoruz. 1553 seviyesi altında 1535 desteğine doğru geri çekilme riski bulunduğu için temkinli olunmalı.

Destek: 1535

Direnç: 1558-1570-1616

NYMEX – Zayıf seyir sürüyor

ABD ile İran arasındaki yaşanan gerilimin beklentilere göre oldukça kısa bir sürede azalması ile beraber kar satışları yaşanırken, Suudi Arabistan’dan gelen piyasanın stabilitesinin sağlanacağına dair açıklamalar da kar satışlarını desteklemekte, 60 altında 58.50 destek olarak izlenecektir.

Destek: 58,50

Direnç: 60-62

S&P 500 – Tarihi zirveye yakın seyir sürüyor

ABD ile Çin arasında imzalanacak ticaret anlaşmasına dair beklentiler ile beraber ABD endekslerinde tarihi zirvelere yakın bir seyir yaşanırken, S&P 500 endeksi için önceki zirve olan 3258 seviyesi üzerinde kalınması ile beraber yeni zirve 3283 ve devamında 3300 direnç seviyeleri olarak geçerli.

Destek: 3154-3200-3258

Direnç: 3283-3300

Orijinal Makale

Serdar Pazı

İlgili Makaleler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 简体中文 繁體中文 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+

Uygulamayı İndirin

Daha fazla piyasa öngörüsü, daha fazla alarm, daha fazla özelleştirilmiş varlık takip listesi. Hepsi uygulamamızda.

Investing.com Uygulamada daha iyi!

Daha çok içerik, daha hızlı fiyatlar ve grafiklerle birlikte, daha kolay bir deneyim sadece Uygulamada.